Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább, mit tanácsoltok?

Hogyan tovább, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, amióta élek, mindig rossz iskolába mentem, rossz döntéseket hoztam úgy általánosságban. Anyámék sohasem tudtak nekem tanácsokat adni, hogy mit s hogyan csináljak. Valahogy sohasem ott kötöttem ki ahol kellett volna... most viszont már azt sem tudom hol is kellene lennem..(uhh eléggé zavaros). Túl vagyok az érettségin, közepes eredménnyel zártam 0 tanulással, most viszont úgy érzem megérettem arra, hogy javítsak és továbbtanuljak, jelenleg műszaki informatikusként tanulok. Jelentkeztem ismétlő érettségire, magyarból és informatikából és talán még a történelmet is beírom. A nagy gond csak az, hogy fogalmam sincs, hogy mit írjak be az egyetemen amiből meg is lehet élni. Gondolkodtam valamilyen humán tanári szakon, gyógytornász, médiával foglalkozó, természetvédelmi vagy orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai szakon.Miskolci vagyok, és a családom nem tudná finanszírozni az utazásomat egyik városból a másikba sőt még a kolit sem igazán. Életem a sport, tudok lovagolni, kerékpározom rendszeresen, úszok, futok stb.. imádok a természetben lófrálni, természetfotózással is foglalkozom és emellett nagyon jó kézügyességem van; portré rajzokat is készítek. Szeretnék megállapodni és eldönteni, hogy mit szeretnék csinálni életem elkövetkezendő éveiben. Informatikai szakközépbe jártam, programozás megy alapszinten, C sharp, plc, Java... de nem szeretem őket, tudom, sok pénzt lehet vele keresni, de elegem van már ebből az egészből, nem szeretem. Tudnátok javasolni valamilyen szakot, kart a miskolci egyetemen

20/L



2015. jan. 8. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

ha utálod az informatikát, akkor nehogy arra menj.


hát igazából szerintem ( a felsoroltak közül) a természetvédelmi szaknak van a legnagyobb jövője.


De az orvosi l. és k. d. szak is remek választás lenne, azt keresik. Anyukám nekem ezt mondta, de én biztos hogy nem fogom letenni, nem olyan a beállítottságom...

De szerintem ez jó pálya lehetne neked.


Egyébként a -ha mondhatni így- a hobbiaiddal is csinálhatnál valamit! Mondjuk a portré rajzaidnak csinálsz egy blogot, hátha felkelti valaki érdeklődését, megveszi vagy esetleg felkarol! :)

Ugyan ez van a természetfotózással is!


Jó lehet nem jön majd be, de azért szerintem érdemes megpróbálni, mert ha azt csinálod amit szeretsz, az a legnagyobb boldogság!


Sajnos szakot nem tudok ajánlani az egyetemen...

2016. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!