Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt töri érettségin...

Az emelt töri érettségin mennyire szoktak lenni "atlaszfüggő" kérdések?

Figyelt kérdés
Középszinten szoktak olyan feladatok lenni, hogy össze kell párosítani ókori emberek neveit, hogy ki volt filozófus,szónok,költő stb... Ezt egy az egybe ki lehet másolni az atlaszból, viszont emelten az 1. részben nem lehet használni. Szóval gyakoriak az ilyen tipusú feladatok emelten is?

2015. jan. 9. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek nagyon. Legalábbis én tavaly, ki sem nyitottam az atlaszomat, mikor lehetett használni sem. Emelten talán a szóbelinél van kicsit haszna, de ott se mindig, elvégre, ha emeltre mész, akkor azokat az alapvető dátumokat tudnod kell, amiket beraknak az atlaszba. Példának okáért nekem a Magna Charta volt esszé kérdés, az atlaszban pedig benne volt, hogy 1215, Földnélküli János. Tehát, pont annyi értelme van az atlasznak emelten :DD.
2015. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csináld meg a korábbi feladatsorokat, és egyrészt a választ is megkapod, másrészt jól felkészülsz (ha van már rohadt sok alaptudásod, sztem ez a legjobb módszer, nyilván előtte meg kell tanulni az anyag nagy részét, vagy ha tudod magadtól, akkor nyilván nem kell :D ).
2015. jan. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!