Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ötletek, milyen szakmát tanuljak?

Ötletek, milyen szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés
Írnátok olyan szakmákat amiket tanulhatnék ezekkel a jegyekkek? Általánost befejeztem, 5-ben 3-4-es jegyeim voltak, onnantól 2-3-mas. 8-ban nyelvtan, irodalom, készség tárgyak 4-es. Matekból különösen gyengék az eredményeim. Év vesztes vagyok, 8-ban 1x buktam, ezt az évet meg kihagytam családi okból, szóval középsulit nem kezdtem el. Lehetőleg olyan szakmákat írjatok ahol minél kevesebbet kell emberekkel kommunikálni. Kukásnak, utcaseprőnek, gyári munkásnak nem megyek, az ilyenektől légyszíves kíméljetek. :D Előre is köszi az ötleteket/válaszokat. 16/L

2015. jan. 10. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szakács?
2015. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

ha valami szabás-varrás, ruhatervezés, stb. szakmát választasz, és jól megtanulsz varrni, akár királynő módjára is megélhetsz belőle. ráadásul kreatív, érdekes.


ha nem szeretsz emberekkel dolgozni, akár olyan szakmát is választhatsz, amivel később vállalkozóként jól teljesíthetsz.


ha csak a kommunikáció a gond az emberekkel való együttműködés terén, akkor még egészségügy-ápoló szakot is választhatsz, mert külföldön igen jól megfizetik az ápolókat, idősgondozókat. (de persze itt számít, hogy emberekkel kell dolgozni)


jó szakma a szakács, cukrász - csak éppen elég lepattant melókra lehet számítani ... pl. konyhák, menza-gyárakban főzhetsz, cukrásznak is csak akkor éri meg, ha van háttér, hogy az ősök nyissanak neked egy saját fagyizót :)


fodrász, kozmetikus, manikűr-pedikűr - ezek nagyon jó szakmák, és ezekből is jól lehet élni, ráadásul a magad ura vagy, de ezek is "szociális" vagyis emberekkel kapcsolatos melók.


kutyakozmetikus - ott legalább nem emberek, hanem kutyuk vannak. kérdés, lesz-e a jövőben fizetőképes kereslet erre.

2015. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


-női szabó

-bőrdíszműves

-népi bőrdíszműves

-cipőkészítő

-fehérnemű-készítő és kötöttáru-összeállító

2015. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!