Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász, dietetikus vagy...

Gyógytornász, dietetikus vagy humánkineziológus?

Figyelt kérdés

Sziasztok,az a kérdésem,hogy a fent említett képzések közül melyikkel lehet a legnagyobb eséllyel külföldön elhelyezkedni? Én angol és francia nyelvterületre gondolok,e két nyelvet nagyon jól beszélem.

Viszont,ahhoz,hogy gyógytornásznak vagy dietetikusnak jelentkezzek,kéne pl. biológiából érettségiznem.Erre bő 3 hónap alatt fel tudnék készülni úgy,hogy legalább 85%-os középszintet írjak? Jelenleg a Corvinuson tanulok,de valószínűleg abba fogom hagyni az ittemi tanulmányaimat.Ezen kívül emelt földrajz és emelt angol érettségim van,de nem tudom ezeket beszámítani.

A humánkineziológiával van valami tapasztalata valakinek? Eddig szinte semmit nem hallottam róla másoktól.(Csak a felvis leírást olvastam el)



2015. jan. 10. 18:13
 1/4 mi a fene ***** válasza:
Külföldön mindennel jobban lehet érvényesülni, főleg az egészségügyben, ha szeretsz beteg emberekkel foglalkozni.A gyógytornásznak főleg, a dietetikus nagyon jól hangzik, csak szerintem nem ér annyit, mint amennyibe kerül.Értem ez alatt, hogy nehéz bekerülni, sokat kell tanulni, és pld. egy kórházban a diétás menűt összeállitani nem nagy cucc. Van rá séma, mindig ugyanazt adják. A humánkineziológiát nem tudom.
2015. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy kórházban a diétás menűt összeállitani nem nagy cucc?


Nem azért próbáld meg megtanítani a cukrosnak mit ehet és mit számoljon, vagy a táplálékallergiásnak, hogy mit ehet.... mi az a mentes étrend..mert a kórházi menü az tényleg egyhangú és unalmas és séma.. de a dietetikusnak nem ez a munkája.. azt az élelmezésvezető állítja össze.. a dietetikus teljesen mást csinál... de persze nagyon tudod ,mert ugye van tapasztalatod?


Kérdező!

A dietetikust tudom,hogy angol nyelvterületen honosítani kell.. maga az eljárás hosszadalmas.. de elfogadják. honosítás nélkül elfogadják német és skandináv területeken a magyar diplomát... franciákat nem tudom....

2015. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Kedves első! A gyógytornász képzés tetszik és véleményem szerint pl. Kanadában,Egyesült Államokban és Egyesült Királyságban el lehet vele helyezkedni,de erről is hallottam,hogy túl sok van belőle,de azt is,hogy hiányszakma.

Kedves második! Azt konkrétan tudom,hogy Ausztráliában és Új-Zélandon illetve Kanadában honosítani kell a fizioterapeuta végzettséget,így gondolom a dietetikust is.


Illetve az nem furcsa,hogy férfiként szeretnék gyógytornász lenni? Nekem a középiskolai gyógytornázom nő volt,de amikor jártam egy magánklinikára,ott is csak nők voltak.(nem bántásból írom)

2015. jan. 11. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:

férfiként sem nem furcsa sem a gyógytornász sem a dietetikus sem a kineziológus ( humán-kineziológiát p egyébként a két szakra épülve mesterképzésben is tanulhatsz azt tudtad? )


nekem is volt fiú évfolyamtársam aki dietetikus lett.

2015. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!