Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME Gépészmérnöki karára...

A BME Gépészmérnöki karára járó Gépészmérnöki, Engergetikai mérnöki, illetve ezen a szakon végzettek. Az Áramlástan mennyire nehéz tantárgy?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én a Miskolci Egyetemre járok, 4. éves vagyok Energetikai szakon és elég sokat csúsznék ezzel a tárgyal, ha valahogy nem tudom következő félévben megcsinálni. Mivel nálunk nem szokták elindítani keresztfélévben, ezért arra gondoltam, hogy áthallgatnám a BME-ről ezt a tárgyat és így tudnék spórolni magamnak 1 évet. Továbbá ha valaki el tudná nekem linkelni vagy küldeni a tárgy tematikáját azt is megköszönném.

2015. jan. 10. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű. Energetikusoknak vizsgával zárul, cserébe alig van évközi zh, gépészeknek meg minden héten van zh, cserébe nincs vizsga. Ha bejársz gyakorlatra rendesen, akkor minden további nélkül 4-5 leszel félév végén belőle.

Mindezek mellett még van egy évközi feladat, egy adott mérésből jegyzőkönyvet kell csinálni, majd a végén prezentálni. De ez sem vészes, hamar megoldható.

Itt találsz mindenféle finomságot ezzel kapcsolatban: [link]

2015. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. jan. 10. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben előtte még összegyűjtenék egy pár embert és megpróbálnék még egy rektorit kikérni, hogy írjon ki egy utolsó aláíráspótlási alkalmat. Egyébként relatív, amikor a nehézséget kérdezed, én személy szerint nem találom nehéznek az áramlástan, igaz a tanár elég komolyan veszi a tárgyat és többet kell rá tanulni, mint egy átlag tárgyra.
2015. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rektori már nem játszik nálam, mert felhasználtam már. Nem gond ha nehezebb, mint egy átlag tárgy, mert már most is értek belőle mindent, csak nálunk van egy 15-20 perces beugró és a 2 feladatból az egyiket mindig sikerült elrontani.
2015. jan. 11. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a mostani tavaszi félévre veszed fel, akkor csak a gépész áramlástant tudnál felvenni, ott pedig van 5 db elméleti és 5db gyakorlati zh, ahol szintén 2 feladat van. Ha az egyiket nem tudod megoldani, akkor pótzh-znod kell, és az is le van korlátozva...
2015. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A korlátozást úgy értsem, hogy ezeket a zhkat külön lehet pótolni és csak korlátozott számban lehet elbukni?
2015. jan. 11. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Például pótolhatsz 3-at a 10-ből.
2015. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2015. jan. 11. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Vicces, amit az első válaszoló által adott linken találtam. 2013 -> 1. gyakorlat:

[link]


:D:D:DD

2015. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok vicces ember jár oda. :D
2015. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!