Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés után...

Felsőoktatási szakképzés után diploma?

Figyelt kérdés

2 éves FOSZK képzés után mennék 4 féléves alapszakra mivel így megspórolnék több mint félmillió forint tandíjat. Ha megvan a 2 éves képzésem és beszámítanak 90 kreditet akkor már 4 félév alatt is elvégezhető lenne az alapszak de ezt nem értem, hogy hogy számítják bele. Összevissza kell felvenni a tantárgyaimat ami még nincs meg 1-2-3...stb... félévekből vagy netán így már letudok X félévet?

Elnézést, hogy nem értem és lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek,de remélem, hogy tudtok segíteni.

Köszönöm!



2015. jan. 12. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Elvileg a FOSZK-t meghírdető intézmény világosan leírja ennek menetét (az ilyen átmenet rendszerint egy intézményen belül működik). Bár nem világos, hogyan spórolsz így meg tandíjat.
2015. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy ha elvégzem a 2 éves ingyenes FOSZK-ot(mivel annak elérem az államilag támogatott ponthatárát), akkor utána 7 féléves BA helyett 4 félév alatt elvégezhető az, ami félévente 230.000 ft. lenne, mivel beszámítanak 90 kreditet.
2015. jan. 12. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Igen beszámítják, de a ráépülős tárgyakat nem tudod felvenni hamarabb.

Az alapképzésen kevesebb tárgyad lesz, ennyi lesz az előnye.

Milyen szakra akarsz menni? Érdemes lenne megnézni egy konkrét egyetemnél a felsőoktatási szakképzés és az alapképzés tantervét és összehasonlítani mi az amit el tudsz majd fogadtatni a 2 év után.

2015. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! BGF-PSZK pénzügy és számvitel FOSZK-ra mennék, ha érdemesnek találom így.
2015. jan. 13. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ne éld bele magad. Egyáltalán nem biztos, hogy beszámítják a krediteket, nekem sem tették. Egyet sem sikerült elismertetni, igaz nem erről az intézményről volt szó.
2015. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg most beszámítanak 90 kreditet és hirdetik is ezt, csak azt nem értem, amit a kérdésben is kifejtettem.
2015. jan. 13. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen gondolkodom! (pénzügy és számvitel FOSZ után Bsc)
2015. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

én is ezt fogom csinálni külkeren.

elvileg nekünk nem lesz akkora szenvedés a kreditbeszámítás, hanem kitalálnak egy rendszert külön így a foszkosokra, és sokkal egyszerűbben beszámítják.

2015. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!