Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépgyártástechnológiai technikus?

Gépgyártástechnológiai technikus?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok és szeretném megkérdezni hogy erre a szakmára van kereslet?

Ha van akkor általában hol van munkalehetőség, miből áll egy nap és mennyi a fizetés?

Köszönöm előre is.



2015. jan. 12. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen van rá kereslet! Mivel egyik fő tárgya a cnc, ezért én azt mondanám, hogy leginkább a cnc-s területen tudsz elhelyezkedni legkönnyebben! Ha tanítanak nektek a képzés keretében CAD-CAM-et akkor jó helyzetben vagy! Betölthető állások: összes CNC forgácsolói munka,illetve egyszerűbb technikusi beosztások! Pályakezdőként semmiféleképpen ne várj magas jövedelmet! A bérezés persze szaktudás szerint és területileg változó, illetve gyakorlattól függő! Szerintem kb.110 000-400 000 Ft! De jelzem a 400 000Ft több éves tapasztalattal és magas szaktudással szerezhető meg!
2015. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, továbbtanulás előtt állok és hát nem tudom hogy megéri-e ennek tanulni.

Szóval addig oké hogy elvégzem a képzést, de munkalehetőség nem tudom mennyire adódik egy pályakezdőnek. (CNC gép több millió és pályakezdőknek ez nem igazán előnyös)

Szoktam hallani hogy elég jól megfüzetik és igény van rá, de azt hogy hol keresnek ilyen képesítésű embereket sose halottam.

2015. jan. 16. 22:35
 3/3 anonim válasza:

Hali!

Szerintem megéri ennek tanulnod, eléggé sok dolgot fogtok tanulni, de amint mondták főként a CNC lesz előnyben.

De mi tanulunk pneumatikát, elektro-pneumatikát, plc-t, hidraulikát.Rengeteg számítás van, stb amit egy sima gépkezelő nem tudna elvégezni.


Szóval nem feltétlen csak CNC-s ként lehet elhelyezkedni, ahol igazából valamilyen gyártás folyik, automatizált gépsorok stb, esetleg tervezés, ott kaphatsz állást.

2015. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!