Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szak mennyire...

Anglisztika szak mennyire nehéz egy középfokú nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az angol nyelv, és az angol kultúra. Most fogok újraérettségizni emelt szinten angolból (anglisztika miatt)

Most fogok OKJ vizsgázni turizmusból, nem tudom hogy érdemes lenne e inkább ebbe az irányba továbbmenni egyetemen. Az egyik tanárom azt mondta hogy nem lenne időm nyelvet tanulni az egyetem mellett.


2015. jan. 13. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáállás kérdése!


Anglisztikán is lesznek olyan tárgyak, amik megfogják a legokosabbakat is, és olyat is láttam már, aki kibukott, pedig emelt angol érettségitől kezdve, nyelvvizsgáig mindene volt. Hát oda kell figyelni, nem a legegyszerűbb, de nem lehetetlen!

2015. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Elég oda a középfokú
2015. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Hát attól függ... Angolhoz ugye kell az emelt érettségi, és első félév vagy év végén vizsgát is kell tenni, angolból, szóval oda keményen kell a nyelv. Ugye minden óra angolul megy, így ez alapelvárás, és nagyon keményen követelnek is.


De ha nyelv minort veszel fel, emellett így tudsz nyelvet tanulni. Meg amúgy is: arra van időt, amire időt akarsz szakítani.


A turisztikáról nem tudok sokat.

2015. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tényleg eléggé lelkes vagyok, de bennem van az is hogy mi lesz ha nem fogom bírni.
2015. jan. 16. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elszántság kérdése. Lényegesen jobban boldogulnak azok, akik felsőfokúval jönnek ide, de semmi se lehetetlen. Az első év végén minden egyetemen kell egy szigorlatot tenni ami egy felsőfokú nyelvvizsgának felel meg, ezen azért elég sokan elhasalnak. De alapvetően minden attól függ, hogy te mennyit teszel bele.
2015. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, van akinek elég, van akinek nem. A nyelvizsgák manapság nem sokat érnek, szóval erre nehéz válaszolni. LEhet,hogy sokkal jobban tudsz már annál amilyen nyelvizsgád van, lehet,hogy a tudásod nem éri el a középfokod de valahogy mégis meglett a vizsgád, nem egy iylen embert ismerek. Ezt te érzed,hogy mennyire tudsz, viszont,hogy mi az elég anglisztikán: én azt mondanám,hogy a tudásod legyen minimum közép és felsőfok között. Mint ahogy már előttem is írták, az első év végén szigorlatot kell tenned( hivatalosan nyelvi alapvizsga a neve, és megkockáztatom,hogy nehezebb, mint egy felsőfokú nyelvvizsga, speciális, szavak, kifejezések, idiómák-ra épül aminek 90 %-át valószínűleg még az életedben nem hallottad angol tanulmányaid során és az első egyetemi év alatt tanulod meg. Ezen kívül nyelvtan, szövegértés része is van, ez az egyszerűbb része. Szóbeli teljesíthető, ha az első év után felsőfok környékén tudsz kommunikálni. és van egy 400 szavas érvelő esszé, ehhez pedig jól kell fogalmaznod. 150/90 pont kell,hogy meglegyen, legalábbis a Károlin ahova én járok. ha nincs meg még 3x próbálkozhatsz, ha azok sem sikerülnek akkor kirúgnak. sajnos nálunk idén volt olyan 3. éves akinek ez volt a 4. próbálkozása és nem lett meg.
2015. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!