Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakot...

Szerintetek melyik szakot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Éppen itt lenne az ideje eldönteni,hogy milyen szakra menjek továbbtanulni.Úgy néz ki,hogy a Debreceni Egyetemre fogok menni és a biológia szak,valamint az élelmiszermérnöki között vacillálok.Mindkettőről vegyes véleményeket hallottam/olvastam.

A biológia szakon elsősorban a molekuláris biológia,valamint a biotechnológia érdekelne.

Még a biomérnöki is tetszik,de úgy tudom,oda rengeteg kémia kell,nem tudom,hogy az mennyire menne-e nekem.


Esetleg aki a DE biológia szak hallgatója,leírná a tapasztalatát?



2015. jan. 16. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
DE biológia szakos vagyok. Idén végzek. Szerintem biomérnökire menj. Kémia bioszon is van ne aggódj, igaz nem kérik úgy számon, de hidd el szükséged lesz arra a kémia tudásra. Plusz utálni fogod az ökológiás, állattanos, talán a növénytanos tárgyakat is. Ezt biomérnökivel kikerülheted. És helyette tanulsz hasznosabb dolgokat.
2015. jan. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Nyáron megpróbálom fejleszteni a kémia tudásom és remélem nem veszek el rögtön az elején.
2015. jan. 17. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Hozzáteszem, hogy Biomérnöki BSc-ről tudsz menni Biotechnológia MSc-re, Biomérnöki Mscre, talán Molekuláris biológia MSc-re is (ebben nem vagyok biztos). Viszont biológia Bsc-vel nem mehetsz biomérnökire (illetve, csak úgy, hogy ott rengeteg tárgyat be kell pótolni BSc-ről, és talán fizetni is kellene érte).


Én mindenképpen a biomérnökit ajánlom, vagy az élelmiszermérnökit.

2015. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi,mindkettőt megfogom jelölni,még nem tudom milyen sorrendben.


Esetleg írnál pár sort,hogy milyen az egyetem?Hogy magyaráznak a tanárok,kb. azt kérik számon,amit leadtak vagy rendesen utána kell járni a dolgoknak pluszban?

2015. jan. 18. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak azt kérik számon, amit leadnak. A jegyzetek minősége sokszor elég rossz, szóval ha nem vagy lusta, akkor ajánlott bejárni órára, de nélküle is elvégezhető (én alig jártam a 3 év alatt előadásra, és így is sok tárgyat 5ösre csináltam). Viszont sok mindenre rá kell keresnem a neten/könyvekben, mert nincs normális leírva a kiadott anyagban.
2015. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!