Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az ösztöndíj?

Hogy működik az ösztöndíj?

Figyelt kérdés

Néhány kérdésem lenne az egyetemi ösztöndíjjal kapcsolatban.

Ha jól tudom a 3 éves alapképzés 6 félévét 9 félév alatt el kell végezni különben az ösztöndíj felét vissza kell fizetni. Ezt így jól tudom. És összesen 12 félévnyi ösztöndíj adható mesterképzéssel együtt. A ösztöndíj idejét pedig 20 év alatt le kell dolgozni Magyarországon igaz? Különben vissza kell fizetni.

Ha engem felvesznek egyetemre és mondjuk az első év után abbahagyom az egyetemet akkor vissza kell fizetni a 2 félévet? Vagy abbahagyhatom egyszerűen? Lehet-e közben egyetemet vagy kart váltani ha felvesznek?

Lehet olyat hogy én mondjuk az első év után tudom magamnak finanszírozni az egyetemet és onnantól én fizetem és nem kérek állami támogatást?



2015. jan. 17. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Válaszok azokra a kérdéseidre, amikre 100%-osan tudom a választ:

Az állami támogatással tanult félévek idejét 20 év alatt kell itthon ledolgozni, ez igaz, és ha nem sikerül, akkor igen, vissza kell fizetni. Ha az első év után hagyod ott az egyetemet, akkor szintén fizetned kell, de ha az első félév után, akkor nem kell visszafizetned semmit. Viszont értelemszerűen akkor csökken 1-gyel az ingyenes féléveid száma, ami ugye 12, ahogy írod.

Egyetemet váltani lehet, de az egy átjelentkezéses procedúra, nem egyszerű. Kart váltani elég lehetetlen, hiszen nem vesznek át egy teljesen más szakra csak úgy, ahhoz újra kell felvételizned.

2015. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!