Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes szerintetek középiskol...

Érdemes szerintetek középiskola/okj után főiskolára/egyetemre menni? Vagy inkább célszerű munkát keresni? Miért?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem/főiskola de minimum FSZ egyszerűen manapság már elvárás.
2015. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek érdemes tovább tanulni, de teljesen értelmetlen szakot felesleges elvégezni. Ha Egyetemre/Főiskolára mész válassz olyat ami érdekel, és később hasznát is fogod venni.
2015. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem látjuk előre, hogy hogyan alakul a világ ezért feltétlenül diplomára van szükség, mert csak a képzett ember képezhető tovább vagy át. Olyan szakot válasz, ami tényleg érdekel és amiben tehetséges vagy (ne foglalkozz a jelenlegi munkaerő-piaci helyzettel, mert az már holnap sem lesz igaz, nemhogy 5-10 év múlva). Az okj-s képzések lényegében betanítások, amik nagyon gyorsan elavulnak és csak rövidtávon segítenek.

Jó színvonalú egyetemet érdemes választani, ahol mindegy, hogy mit, de magas szakmai színvonalon oktatnak. A megélhetési főiskolák kamuszakjait érdemes elkerülni, mert csak időt vesztesz vele, de bármilyen komoly egyetemi szak (természettudomány, mérnök, tanár, agrártudomány, környezettudomány, egészségügy, idegen nyelvek, informatika) jó.


Csak jó egyetemet érdemes választani. Itthon leginkább a következők közül: ELTE, SZIE, Semmelweis, BME, Szeged, Debrecen. De ezeken belül is a régi egyetemi karokat, nem a hozzácsapott régi főiskolákat.

2015. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem igen, diploma nélkül nem sokra mész manapság.
2015. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem a OKJ mivel ingyen megkapod 21 év kor alatt ( legtöbb szaknál ) érdemes élni vele, utána az ember még mindig mehet egyetemre amihez az OKJ egy jó alap például ha ugyanarra vagy hasonló szakra mész :) annyi hogy így 6 évig kell még tanulnod..de hát nekem is fentek leírtak a tervem szóval ha muszáj... :D
2015. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!