Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatási képzés...

Milyen felsőoktatási képzés szükséges ahhoz, hogy pályázatíró legyek?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy minek kellene tanulnom, ha pályázatíró szeretnék lenni? Milyen alapképzésen, és milyen szakirányon?

2015. jan. 20. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Van egy hónapos európai uniós pályázatíró okj tanfolyam, én azt néztem ki. Árban 70 ezer körül vannak,és abban az egy hónapban vagy minden szombaton (iskolafüggő)vagy pedig vasárnapokon vannak az oktatások reggeltől késő délutánig.
2015. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Engem kifejezetten főiskolai vagy egyetemi képzés érdekelne, több fél éves, nem gyorstalpaló tanfolyam, de köszönöm szépen! :)
2015. jan. 20. 21:23
 3/3 Szabó Zoltán 47 válasza:
60%

Szia ! Először is ne "pályázatíró", hanem pályázati projektmenedzser legyél. Ugyanis aki csak pályázatírási szolgáltatást végez, az fél munkát, de még fék munkát sem végez.

Nekem 8 éve van pályázati tanácsadó vállalkozásom, de az a tapasztalatom, hogy ezt a szakmát nem lehet semmilyen tanfolyamon és iskolában megtanulni. Ezt a szakmát leginkább azok tudják művelni, akiknek van néhány év általános vállalkozás menedzsment tapasztalata, beruházás menedzsment tapasztalata, ért az általános pénzügyi és számviteli szabályokhoz.

Én ha munkatársat veszek fel nem részesítem előnyben aki valamilyen "pályázatíró tanfolyamot" végzett, inkább azt részesítem előnyben, aki néhány évet dolgozott már előtte egy működő vállalkozásnál ügyintézőként.

Aki csak "pályázatíró" szeretne lenni, az jobb ha fel is hagy az elképzeléseivel, mert a pályázóknak komplex pályázati menedzsment szolgáltatásra van szüksége. Ennek a munkának az egyik legegyszerűbb része a pályázatírás. Már részt kell venni az előkészítésben, amikor az ötletből megvalósítható projektterv készül.(Addig nem is szabad hozzáfogni a pályázatíráshoz, míg nincs kidolgozott projektterv), majd ha nyert a pályázat akkor kezdődik az igazi munka, hogy a pályázati projekt szabályosan meg is valósuljon, megfelelően dokumentálásra kerüljön, és a pályázat kedvezményezettjéhez el is jusson a támogatás. Ne felejtsd el, egy pályázat megnyerése, még nem támogatás, az csak egy ígérvény a támogatásra.

Sok pályázó koppant az elmúlt időben, amikor "pályázatíróval" megíratta a pályázatát, nyert, kifizette a sikerdíjat, majd hirtelen magára maradt és nem volt aki a megvalósítást és a pénzlehívást koordinálja. (Többen fordultak utólag hozzám is, hogy a pályázat"író" félbehagyott munkája után segítsek nekik)

Én azt javaslom, ha Európai Uniós pályázatokkal akarsz foglalkozni, akkor ne iskolába és tanfolyamra menj, hanem először szerezzél tapasztalatot beruházás menedzsmentben, és utána tanfolyam nélkül is kiválóan tudod bonyolítani a pályázatok menedzselését. És csak kizárólag komplex pályázati projekt menedzsmentben gondolkozzál. A kizárólag "pályázatírók" és nem projekt menedzserek többet ártanak mint használnak a pályázóknak.

2015. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!