Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a felsőoktatási...

Mi a különbség a felsőoktatási szakképesítés és az okj között?

Figyelt kérdés
Melyik elvégzése érné meg jobban, illetve melyikkel mennék többre? Leginkább a turisztika/vendéglátás érdekelne.

2015. jan. 23. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Én most jelenleg felsőoktatási szakképzésre járok. Ez attól más, mint az okj, hogy itt fősulin tanulsz, ugyanazokat a tárgyakat tanulod, mint akik rendes főiskolai alapképzésre járnak, nekem szakdogát is kell írnom, meg majd nyáron államvizsgáznom is kell. Plusz mivel olyan jó fej a suli, ezért egy szakmai alapfokú nyelvvizsgát is le kell tennem.

Viszont, itt felsőoktatási szakképzésen, ha a suli engedni, akkor át tudsz jelentkezni rendes főiskolai alapképzésre és majd mikor végzel a sulival, akkor már diplomád lesz.

A felsőoktatási szakképzés nem ad diplomát, csak egy oklevelet és egy szakmát.

Szóval, ha már mindenképpen tanulni szeretnél, akkor én ezt javaslom.

Időben ez 2 év. És ha van rá lehetőséged átjelentkezésre, akkor rendes fősulis alap képzésen folytathatod a tanulást.

2015. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

kedves kérdező.


FSZ- 4 félév általában. FSZ csak felsőoktatási intézményben lehet, de az államilag támogatott féléveid ezzel csökkennek.

Az alapszak (Ba/Bsc) min. 6 félév, akkor már inkább az. Igaz FSZ után lesz olyan amit beszámítanak, de a 6 félév ebben az esetben nem csökken, max kevesebb órád lesz :)


Én így személy szerint nem látom sok értelmét a FSz-nek majd utána egy Ba-nak hasonló irányba. csak az időd megy vele.

2015. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én 2 éves felsőoktatási szakképesítést néztem a BGF-en és utána nem szeretnék tovább tanulni. Tehát azzal az oklevéllel amit kapok nem tudom, hogy többet érek-e mint egy okj-s szakképesítéssel..

2015. jan. 31. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:
igazából annyiban különbözik a kettő, hogy az egyiket az egyetem v. főiskola adja ki , a másikat az adott intézmény :) relatív, hogy el tudsz e helyezkedni vagy sem :) külföldön még papír sem muszáj :D ( persze jó ha van ) de itthon például rengeteg olyan diplomás ( ! ) van , aki így sem tudott elhelyezkedni :)
2015. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A foksz emelt szintű
2018. febr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!