Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem emelt szinthez,...

Történelem emelt szinthez, milyen könyvek szükségesek, írásbelire és szóbelire külön? Hogyan készüljek fel, ha már 4 éve érettségiztem?

Figyelt kérdés
2006-ban érettségiztem, és idén májusban tennék szintemelő történelem érettségit. A kérdésem, hogy mik az igazán hasznos könyvek, amikből jól legalább 90%-osra lehet megírni a történelem emelt szintet. Így 4 évvel az érettségi után, hogyan érdemes felkészülni. Mi az amire ügyelni kell nagyon, dolgozzak ki tételeket csoportosítva? Évszámokkal hogy álljak? Mindent biztosan nem lehet, mik a segítségek az érettségihez?
2010. febr. 8. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy csomó emeltszintű törire való felkészítő könyv a nagyobb könyvesboltokban, szerintem azok tökéletesek a feladathoz. Én tavaly emelteztem, de nagyon szarra sikerült mert bár megtanultam az egész egyetemes és magyar törit kívülről oda-vissza, de nem gyakoroltam a típus-feladatokat. Szar ez a rendszer, erre készülj.
2010. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ugyan, előző akkor kivételesen tehetségtelen ezen a területen

és bőven elég lesz a négy száray tankönyv amiből a középsuliban tanulnak, minden évre egy. kölcsönözd ki valahonnan vagy vedd meg, olvasd el a forrásokat is, és hajrá.

2010. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megvan eddig a Száray III, IV könyv, amit nem ő írt már, a másik kettőt most szerzem be. Köszi a válaszokat, és tényleg a típus feladatokat kell jól begyakorolni.
2010. febr. 9. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!