Iskola vagy munka? Nagy választás előtt állok és nem akarom elszúrni. Mi a véleményetek, hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Hegesztő ként végeztem 2014-ben, nem dolgoztam azóta a szakmámban hanem beiratkoztam suliba érettségire, mert sokan mondták, hogy az érettségi kell. Viszont most lenne egy munkalehetőségem a szakmámban, ahol remélhetőleg elég gyakorlatot tudnék szerezni, hogy egyszer kijussak külföldre és tudom, hogy utána már nem végezném el a sulit ha otthagynám. Ha viszont most folytatnám és elvégezném, utána már nem tanulnék sehol tovább mert már nem lenne hozzá kedvem és türelmem, csak az lenne a probléma, hogy úgy a szakmámban se nagyon tudnék elhelyezkedni, mert nem lenne gyakorlatom és sok lenne a kihagyás(2 év). Mit tanácsoltok? Hagyjam ott a sulit és kezdjek el dolgozni, szerezzek gyakorlatot? Vagy inkább folytassam az érettségit? Mit kezdenék egy érettségivel és nulla munkatapasztalattal?

2015. jan. 24. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Még 2 év van érettségiig? És mely napokon mely időszakban jársz suliba vagy ez hogyan működik? Mert ha például este, akkor kereshetnél valami gyakorlati helyet alacsonyabb fizetésért és kötetlenebb munkaidőért, így egyszerre tudnál tanulni és gyakorlatot szerezni.
2015. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nappali tagozat, 08:00-tól 14:10-ig. Igazából már nincs vissza két év. Fél tanév és még egy teljes tanév van vissza. Itthon van egy hegesztőgépem, azzal tudok gyakorolni, de az persze nem olyan mint egy igazi munkahely.
2015. jan. 24. 11:46
 3/5 goaus ***** válasza:
Ha szereted szakmát és tehetséges vagy, akkor menj ki, 10szer többet fizetnek már egy jó minősített hegesztőnek mint egy egy átlagos magyar diplomásnak. Én kinn hegesztőként egy hónap alatt volt h annyit kaptam, mint itthon 2 évi fizu újságíróként... Mondjuk így olajiparba bekerülni nem egyszerű, elismerem, nagy akarás kell hozzá. Ha nem jön be annyira a szakma azt is megértem mert nem egyszerű, akkor tanulás.:)
2015. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valóban nem egyszerű a szakma, de másra meg nem igazán látok lehetőséget. :) egyetemet nem fogok végezni és másik szakmát sincs már kedvem. :) Meg minden munkának megvannak a maga nehézségei. :)
2015. jan. 24. 13:24
 5/5 goaus ***** válasza:
Ha szereted, csináld, nem kérdés.:)
2015. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!