Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának élelmiszermérnöki szakára szeretnék jelentkezni. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én oda járok. Nekem tetszik, abszolút nem bántam meg, hogy oda jelentkeztem. Szegeden elég nagy hagyománya van az élelmiszeripari képzéseknek. A tanárok többnyire jók, a képzés eléggé gyakorlatorientált, kémia és biológia és fizika nagyon fontos. Konkrét kérdésedre könnyebb lenne válaszolni.
2015. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ÉM-es vagyok az SZTE-n, most kezdem a második félévemet. 116-an kezdtük szeptemberben, most ahogy néztem maradtunk 85-en. Az egyetemi élet eleinte elég fura volt, meg kellett szokni, én is most rázódok bele és nagyon élvezem. A kémia a legjelentősebb tárgy, emögött felsorakozik az egyenrangú biológia, fizika, matematika. A kémia és a biológia gyakorlatilag a gimnáziumi tananyag, csak sokkal magasabb szinten és nagyobb mennyiségben. A fizika és a matek teljesen új témaköröket foglal magába, a fizikát nagyon érdekesnek találtam, tetszettek a kísérletek is, a gyakorlatra is nagy hangsúlyt fektetnek. De a matek nagyon egy undorító dolog volt számomra, bár abszolút megtanulható és Heves Csilla jól magyaráz, jobban szeretem, mint az előadásvezetőt, bár ő is kedves. Szummázva, én nem bántam meg, bár kétségkívül voltak hullámvölgyeim és lesznek is. Az első vizsgaidőszakom brutál volt, igazi sokkhatás, de végül sok ötössel zártam, tehát nem kérnek lehetetlent.
2015. jan. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt jól látod, lesz még sokkal nehezebb is... jön majd a műveletek, akkor már kényszer lesz a kísérletezgetés... Csillust meg imádjuk :D
2015. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon aranyos tanárnő, bár mikor felemeli a hangját, akkor minden porcikám beleremeg, matek gyakon majdnem szívrohamot kaptam néha, mikor normálisan magyaráz és hirtelen 120 decibellel kezd üvölteni, csak úgy, mikor látja, hogy tompul a társaság és nem figyelünk. :D A nehézségre visszatérve, végülis egyik diplomát sem adják ingyen. :) Főleg, hogy mérnökökről beszélünk. De állok elébe! :D
2015. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!