Kacag kérdése:

Kínai vagy japán?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Nem tudok dönteni, hogy mivel mennék többre: a kínaival vagy a japánnal? Vagy esetleg melyik egyetemen? Ha japán, akkor a Károli, de kínait nem indítanak, viszont az ELTE-n nagy létszámú csoportok vannak csak, de az szimpatikusabb, mint a Pázmány, viszont a Pázmányon meg kisebb létszámú csoportok vannak, barátibbnak érzem. Tehát most melyiket?

2015. jan. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Amelyik nyelv jobban tetszik.
2015. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ezeöccá ***** válasza:

Mindkét nyelvnek vannak könnyű és nehéz sajátosságai, elsajátítani egyiket sem túl könnyű.


Próbáld ki mindkettőt, mielőtt döntenél, főleg, ha úgy érzed a kínai nyelv kiejtése komoly kihívást jelentene, ami nélkül nem igazán érdemes kínaiul tanulni.


Ha mindkettővel ismerkedtél egy kicsit, akkor dönts csak, ne az érdekeljen, hogy melyikkel mire lehet menni.

2015. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SeinHime ***** válasza:
Japán szakosként mondom, hogy szerintem a kínai jobban megéri jelenleg. De válaszd, amelyik jobban tetszik. Nem tudom mi neked a nagy létszámú csoport, szerintem 20 fő egyáltalán nem sok, mindenkire jut idő, hogy beszéljen. (tapasztalatból mondom, kínai minorosként) És a létszám csak csökken, ahogy haladunk előre. Egyébként a Károlin kötelező második keleti nyelvet tanulni, úgyhogy a japán mellett van lehetőséged két félévig kínaiul tanulni. (Legalábbis én így tudom.)
2015. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2015. jan. 31. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 így igaz, és kínai specializációt is felvehet második félévben, ami által a kínai nyelvben és történelemben is elmélyedhet az illető, a japán mellett persze. A Károli japán szakját csak ajánlani tudom.
2016. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!