Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem tanultam eddig hivatalo...

Ha nem tanultam eddig hivatalosan japánul vagy kínaiul (csak filmekről, internetről csupán csak magamtól) attól még mehetek egyetemen japán vagy kínai szakra? Vagy oda szükséges valami magasabb szintű tudás is?

Figyelt kérdés

2012. okt. 8. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem követelmény az adott szak nyelvének ismerete.
2012. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek a kurzusok alapról indulnak, de ha megnéznéd a felvit ott minden ilyen kérdésre választ kapnál.
2012. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
megnéztem és az oké, h. nincs oda írva, h. előképzettség vagy nyelvvizsga szükséges, de az sem, h. lehet menni totál 0-ról :/ de köszönöm a válaszokat :) :D
2012. okt. 8. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
hívd fel a sulit
2012. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem szükséges nyelvtudás se az eltére se a károlira, de azért annyira ne bízd el magad. az internetről és/vagy filmekből szerzett tudás szart se ér, szenvedni fogsz a nyelvvel nagyon.
2012. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mióta pár évvel ezelőtt bevezették a mostani képzési rendszert, amiben már minimális nyelvi előismeret sem szükséges, azóta ezeken a szakokon még nagyobb lett a káosz... Mondd, el tudnád képzelni, hogy angol vagy német szakra nyelvi előismeret nélkül felvennének? Ugye, hogy milyen nagy őrültség lenne?


És mégis hányan és hányan vannak, akik ilyen-olyan megfontolásból - vagy éppen meggondolatlanságból - arra vetemednek, hogy majd ők a nulláról az egyetemen fogják a nyelvet is megtanulni.


Ez egy hamvában halt dolog....


Tény, hogy van nyelvi kurzus, de gondolj csak bele! Egy szemeszter 15 hét, igaz? Még ha heti 10-15 órában tanulsz, akkor is jó, ha 150-200 órára jön ki. Ennyi elég mondjuk az alap szinthez az angol esetében. De nem a japánéban.


A tanterv szerint az első évben a jelenlegi ötfokú nemzetközi nyelvvizsga első két fokát, azaz kb. az N5-öt és az N4-et veszik át rohamtempóban.


Aki korábban nem tanult, nagy valószínűséggel nem fogja bírni az iramot.


Pl. a Károlin tavaly több mint 90-en kezdték a japán szakot! Mára, egy év után már jó 20-szal kevesebben vannak. (összehasonlítás: a 90-es évek végén, 2000-es évek elején a felvételi keretszám mozgott 15-20 körül, az Eltén meg még kevesebb!)


Úgyhogy összefoglalva: igen, elméletileg mehetsz japán vagy kínai szakra, de ha valahova onnan jutni is szeretnél, akkor célszerű már előtte is kicsit komolyabban foglalkozni vele.


Remélem, nem vettem el tőle a kedved :)

2012. okt. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) egyáltalán nem vetted el a kedvem (utolsó válaszoló)sőt! csak sajnos kisvárosban élek és 100 km-s körzetben nincs olyan nyelviskola, ahol bármelyik nyelvet tanítanák. Egyébként az angol esetében említett óraszámmal nem értek egyet, az alapszinthez. Én a totál nulláról fél év alatt szereztem meg a középfokút (szóban-írásban) előtte a franciából is egy év alatt (tanév) megvolt. csak nyelviskola híjján csak netről tudom tanulni a nyelveket. :/
2012. okt. 9. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!