Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségit tegyek, ha...

Emelt érettségit tegyek, ha nem kéri az iskola?

Figyelt kérdés

Helló!


Jelenleg 10. évfolyamon koptatom a padot. A közszolgálati egyetemre szeretnék valahogy bejutni majd, viszont jelenállás szerint nem kérnek egyik szakán se emelt érettségit(legalábbis ami érdekel,a Rendészeten). Magyar és töri a beugró. Annyi lenne a kérdésem, hogy megéri emeltet tenni valamelyik tárgyból ilyen esetben? Mert ugye az állítólag több pontszám. Illetve attól is tartok, hogy netán most még nem kell,de 12.es koromba mondják hogy "Bocs,most már kell emelt" akkor meg megszívtam. Szerintetek?

Köszi előre is



2015. jan. 25. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jár érte plusz pont, érdemes. Egyébként meg igen, lehet olyan, hogy egyszer csak kitalálják, hogy kell emelt. Én emiatt felvételiztem egy évvel később (külön meg kellett, hogy csináljam az emeltet, mert abban az évben derült ki, hogy kell).
2015. jan. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kicsit is érdekel a töri, akkor szerintem azzal érdemes megpróbálkozni. Személyes tapasztalatom alapján ott van a legkisebb eltérés az emelt és a középszintű érettségi között. A magyar az nagyon zsákbamacska.
2015. jan. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

MAgyart eszedbe ne jusson megpróbálni.

Törinek van értelme.

Viszont nem az utolsó pillanatban fog kiderülni, ha kell, már most is elérhető (hónapok óta elérhető), hogy a jövőre felvételizőknek mik a kötelező tárgyak, szóval kb fél év múlva tudni fogod, neked mi kell majd 2017-ben.

2015. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem állítólag ér több pontot, hanem több pontot ér. A felvételi meg az érettségi nem valami titokzatos mendemondna hanem tény.
2015. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3-ashoz csak annyit tennék hozzá, ahogy már korábban is írtam, amikor én érettségiztem, januárban változtatott az egyetem felvételi követelményt (középszint helyett emelt kémia). Persze az még érettségi jelentkezés előtt van, de az emeltre már előbb el kellett volna kezdeni a felkészülést. Szóval nem fogja fél év múlva tudni, hogy mi kell 2017-ben, még az is lehet, hogy 2017 januárban derül majd ki, hogy mégis emelt kell.
2015. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
RTK-ra járok, és igaz h nem követelmény az emelt szint, nagyon ajánlott...Nem sok olyan ember van szerintem, aki nem emeltezett valamiből. Azon kívül, hogy sikeresen meg kell csinálni az alkalmasságikat, elég magas pontszámra van szükség, úgyhogy jobban jársz, ha emeltre készülsz.
2015. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!