Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretném megcsinálni az...

Misszabza kérdése:

Szeretném megcsinálni az érettségit esti/levelező iskolába. Középsuliból 2 évem van vissza,3. -ból jöttem el családi okok miatt. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnélek megkérni titeket ha voltatok ilyen iskolákba akkor meséljetek nekem róla hogyan működnek ott a dolgok!


Most van egy 1 éves kislányom (mellette csinálom meg a sulit! ) és férjnél vagyok!



(beszóló, lenéző, negatív kommentek nem érdekelnek)


Köszönöm !



2014. szept. 28. 05:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Székesfehérváron szeretnék iskolába bejárni.
2014. szept. 28. 05:32
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Székesfehérváron nem tudom, milyen sulik vannak, de a rendszer ugyanaz mindenhol. Nem mindegy, hogy milyen suliban van meg 2 éved; ha gimnáziumban, akkor mehetsz 11.-be, ha szakmát tanultál, akkor vagy 9.-be, vagy 11.-be osztályozó vizsgával.

Estin hetente kétszer, kedden és csütörtökön délután van tanítás, nálunk 16:00-21:15-ig, de ez sulinként változik, levelezőn azt hiszem, 2 hetente, de ezt nem javasolnám, még estin is nagyon kevés az az anyag amit le tudnak adni, főleg azokból a tárgyakból, amiket meg is kell érteni, nem csak bemagolni (matek, kémia, fizika).

A legtöbb ilyen sulinak van tandíja, az változó, hogy mennyi, nálunk évente 15 ezer Ft, utolsó évben tandíj nincs, csak a vizsgadíj. Ez a csillagos égig nőhet, ha nagyon drága, akkor nézz utána a sulinak, mert vannak nem korrekt helyek.

Az nem baj, hogy kisgyereked és férjed van, ezeken a helyeken nagyon sokaknak van. Van, akinek már unokája... Ha van mellettük időd tanulni, akkor mindegy.

Végül: nem tudom, máshol hol működik, de nálunk már nincs felvétel, úgyhogy készülj fel, hogy lehet, hogy csak jövőre tudod kezdeni.

2014. szept. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó évemet jártam estin. Nekünk is heti 2-szer kellett bejárni (az órák 15:00-19:30), szintén kedd és csütörtök. A tandíj 1 évre csak 10 ezer Ft volt (+erre még rájött az érettségi díja, ez 15 ezer Ft volt, tehát 3000 Ft/tantárgy), de ahogy írták ez változó lehet, például egy másik helyen amit néztem ott 50 ezer Ft volt egy év.

Az, hogy hogyan tartják az órákat megint csak iskolafüggő. Például mi történelemből főleg azokat az anyagrészeket vettük amelyek kellettek a tételekhez, ellenben infóból semmilyen elméleti részt nem vettünk csak kikaptuk a tétel címeket, míg magyarból mindent ömlesztve vettünk. Az sem mindegy az ember milyen céllal megy oda, nekem csak érettségi kellett, ezért nem tanultam valami sokat, de olyan osztálytársam is volt aki egyetemre ment érettségi után.

Esti tagozatot ajánlom, a levelező az tényleg húzós lehet. Székesfehérváron nem tudom milyen iskolák vannak.

2014. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Igen, ez a másik problémám hogy Zeneművészeti Szakközépiskolában végeztem el a 9-10. osztályt ( utóbbit kitűnőre) épp a 11.-be kezdtem bele, és akkor mikor onnan elmentem egy másik Szakközépiskolába (másik városba), 10.be raktak vissza hogy járjam újra és osztályozó vizsgát is kellett volna tennem mert nem volt elég az óraszámom egyes tantárgyakból (amire végül nem került sor mert eljöttem abból a suliból 3 hónap után...)


Az óraszámom nem azért volt kevés mert nem jártam be vagy sokat hiányoztam hanem mert az a suli a zenére ment rá és nem a humán tantárgyakra !

Szóval így nem tudom most mi lesz ezzel is..


Az estit tartom én is jobb megoldásnak a levelező helyett , azt a 2 napot amit be kell menni meg megoldjuk valahogy a kislányom felügyeletét.


Valószinűsitettem hogy kicsit elkéstem a beiratkozással :)

2014. szept. 29. 02:57
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!


Értem..

A 15-20 ezer ft az még szerintem nagyon jó ár , főleg az 50 ezerhez képest!

Vizsgadíj külön általában mennyi ?


Célom csak az érettségi egyenlőre ...

Egyetemre biztosan nem fogok menni !


Tankönyveket kell venni vagy ők adják ?

Neten is megtalálható az anyag?


Dolgozatok milyen sűrűn vannak ?


Könnyedebben veszik a dolgokat mint a nappali sulikban ?

2014. szept. 29. 03:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben tőlük függ, hogy melyik osztályba raknak. De biztos meg tudod beszélni velük, hogy ne kezdd újra, hanem vizsgázhass.

A vizsgadíj idén 15 ezer forint középszinten. (Minimálbér 15%-a.)

Tankönyveket meg kell venni, de mivel baromi drágák és nincs pénzem, én letöltöttem Ncore-ról. :) Tökéletesen eltanulok belőle, pedig én akarok emeltezni is. Órán nem kérik egyáltalán. Ezen kívül tanárfüggő is, van aki fénymásolt lapot hoz, van aki átküldi e-mailben, van akit totál nem érdekel, csak ledarálja....

Nálunk negyedévente van szóbeli felelés.

2014. szept. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően könnyebben veszik, nem kell annyi dolgot megtanulni, mint nappalin, csak annyit, ami érettségin kellhet. Viszont annyiban nehezebb, hogy ezek nagy részét önállóan kell megtanulni, mert az a heti 2x pár óra szinte semmire sem elég. Ha pl. nem tanultál angolt, mint nálunk nagyon sokan, azt elég nehéz megtanulni 2-4 év alatt középszinten. Vagy ha olyan hülye vagy a matekhoz, mint én, az is elég nehéz, mert gyors a tempó, és ha valamiből lemaradsz, mert nem értetted meg, akkor kb. lehetetlen egyedül behozni.
2014. szept. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is az estit ajánlom. Szintén gyerekkel és szinte állandóan dolgozó férj mellett csinálom a 2. éve.

Nálunk 11 ezer az éves tandíj. Kedd és csütörtökön van suli, 14-19.40-ig. Jövőre még tovább tart majd. Érettségi díja olyan 50-60 között van most. A többit leírom privát nemsokára :)

2014. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2017. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez melyik suli?
2017. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!