Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE vagy a Pázmány jogi...

Az ELTE vagy a Pázmány jogi kara a jobb? Melyikre érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy előttem már páran feltették ezt a kérdést, de csak még tanácstalanabb lettem az azokra érkezett válaszok miatt. Tisztában vagyok a két egyetemet kóstolgató pletykákról. A Pázmánynak nincs meg a kellő hírneve, túl katolikus, felesleges tantárgyak kötelező választása... Viszont azt mondják, hogy a környezet humánusabb, az oktatók nagyobb része az ügyészségen dolgozik és ott igazságosan megkövetelik, amit meg kell követelni. Az ELTE-ről pedig azt hallottam, hogy már nem olyan jó, mint régen volt, szivatnak, hangulat szerint buktatnak, és a hallgató lelkileg rokkanhat bele az ottaniakba. A gólyatáboros-ügyről nem is beszélve. Ugyanakkor meg ott van az is, hogy az ELTE-s diplomát többre becsülik, nagy múltú, szintén jó oktatókkal és háttérrel rendelkezik - és azt hiszem itt ki is fújt? Nem vagyok teljesen tájékozott a témában, bevallom. A helyzet az, hogy a tehetségem és a tudásom - mindenféle nagyképűség nélkül - megengedi, hogy bármelyik kettőre bejuthassak, még ha balszerencsémre nem is az államira, de egy magas pontszámmal a költségesre igen. Fogalmam sincs melyiket válasszam. Segítenétek? Előre is köszi. :)

2015. jan. 26. 16:42
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Én a Pázmányra járok, idén fogok végezni. Nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem, nagyon korrekt intézmény. A katolikus szellemiség annyiban hatja át az oktatást, hogy az tanároktól is korrekt elbánást vár el, ami majdnem mindig teljesül is. Indokolatlan buktatások, szemétkedések, lehetetlen követelmények nincsenek, legalábbis nekem nincs rossz tapasztalatom senkivel.


Felesleges tárgyak alatt nem tudom mit értesz, valóban van 1-2, ami a valláshoz kapcsolódik, de ezek egyrészt minimális tanulással teljesíthetők, másrészt kiváltanak egy olyan tárgyat, ami a többi egyetemen kötelező. (pl. első félévben filozófia helyett van katolikus hit alapjai) Sokszor hangoztatják és igaz is, hogy az egyetem senkire nem erőlteti rá a katolikus értékrendet.


Nem igaz, hogy az oktatók nagy része az ügyészségen dolgozik. A büntetőjogi tanszéken valóban többségben vannak az ügyészek, de ez csak a teljes oktatói létszám nagyon kis százalékát jelenti. Követelmény az természetesen van, bárhová is jársz majd jogra, nagyon nagy sokat kell tanulnod, máshogy nem tudod elvégezni, függetlenül a tanárok hozzáállásától.


Ami fontos előny lehet a Pázmányon, az a szabad tanár -és órarend választás. Az Eltén központilag beosztanak egy tanárhoz, és kapsz egy órarendet, amin nem is tudsz változtatni, itt magadnak állítod össze, időbeosztásod szerint. Ez elég nagy előny, egyrészt jó órarend mellett tudsz gyakornokoskodni, másrészt olyan tanártól tudsz tanulni, akitől szeretnél. Ha ügyvéd akarsz lenni, nem sokat profitálsz abból, ha egy ügyész tart neked órát.


Bármelyik egyetemet is választod, biztosan lesz munkád, könnyű jogi diplomával elhelyezkedni. A munkaerőpaci értékedet nem befolyásolja hol végeztél, a legfontosabb a nyelvtudás és az egyetem mellett szerzett gyakornoki tapasztalat. Ha ügyész, vagy bíró szeretnél lenni, elvárás a jó minősítésű diploma is.


A pletykákat pedig minden esetben fenntartásokkal kezeld. Nehéz szak, (intézménytől függetlenül) sokan buknak és egyszerűbb a tanárokat hibáztatni, mint beismerni, hogy az illető egyszerűen kevés, vagy lusta hozzá.


Ezek az én meglátásaim, sokan sokféleképpen gondolhatják, érdemes megnézned a markmyprofessor.com-ot, itt intézményre lebontva meg tudod nézni a tanárokról írt véleményeket, ami alapján árnyaltabb képet kaphatsz.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.


Sok sikert!

2015. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Katolikus? Tele van antikatolikusokkal.
2015. febr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Markmyprofessor és az árnyalt vélemények, oh, hogyne...
2015. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Pázmány túl katolikus" - gondolom akkor még nem jártál ott.
2015. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 12:06-os 68%-os válaszadónak teljesen igaza van.
2015. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!