Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemet tanar szeretnek lenni,...

Nemet tanar szeretnek lenni, germanisztikara jelentkezek az egyetemen. Mik a teendok?

Figyelt kérdés
Milyen pedagogiai targyakat kell majd felvennem 2. evtol hogy tanithassak is? Ilyenkor hogy mukodik a palyaalkalmassagi, ha kulon osztatlan tanarkepzesre nem adom be a jelentkezest? (azt tudom hogy ha arra beadom akkor behivnak, de igy?)
2015. jan. 27. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
DE így nem lesz belőled tanár. Tanárképzés ma már nincs egy szakos! Van az osztatlan tanárképzés, és onnan lehet válogatni (vagy talán még érvényes a mesterképzésre vonatkozó részek, azt nem tudom, de alapszakkal, akkor sem leszel tanár). Ha csak germanisztikát végzel (akkor magántanárként működhetsz, persze), akkor lesz egy sima bölcsész diplomád, és annyi. Azért, mert ped. tárgyakat is akarsz felvenni, még nem lesz belőled tanár. Én is vehetnék fel, mégse leszek tanár tőlük.
2015. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kéne hozzá még egy (másik) szak, pl. magyar
2015. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk tegyük fel hogy az angol a másik, amit szívesen tanítok. Hogy is megy ez akkor? Elvégzem a germanisztikát, közben minorként felmeszem az angolt. Utána mesterképzés 2 év?!Itt mit tanulok csak a pedagogiát, stb? És ha azokat germanisztika közben felveszem?
2015. jan. 27. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ötéves tanárképzés van, és pont. Régen volt ez a mesterképzéses dolog, ma már nincsen. Ma felvételinél eldöntöd, hogy te angol-német tanár akarsz lenni (meg lesz adva még ezenkívül szinte végtelen variációjú szakpár), és arra a szakra jelentkezel, és kész.
2015. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!