Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11. -es vagyok infót és...

Mentos kérdése:

11. -es vagyok infót és matekot tanulom emelt szinten, de tesit is szeretnék 12. -ben és abból is éretségizni és katonatiszti főiskolára menni, vagy rendőrtisztire, hova mehetnék?

Figyelt kérdés
Matekból emelt, infóból előrehozott közép(felsőfokút nem), tesiből meg emeltet szeretnék tenni kerestem interneten, de nem sok iskolát találtam, valaki valamit tud ajánlani ? 17/F

2015. jan. 29. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az NKE a te helyed, azaz a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A Hadtudományi és Honvédtisztképző Karon(HHK) katonai tisztek képzése folyik, egész pontosan a képzés elvégzése után egyből a honvédséghez kerülsz hadnagyként. Ugyanezen az egyetemen van Rendészettudományi Kar(RTK), ahol pedig nyilván különböző rendvédelmi szakokra jelentkezhetsz.


Itt a HHK-ról találsz infót, hogy milyen szakok vannak a karon belül:


[link]


Itt pedig az RTK-ról:


[link]



Érettségi szempontjából nekik a belügyi rendészeti ismeretek v. katonai alapismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem számít. Tehát ezekből a tárgyakból kettőt vesznek számításba, szóval felesleges a tesi érettségit erőltetni. A matek jó, de mellette a törire vagy a magyarra fektess hangsúlyt, lehetőleg emeltet tegyél ezekből is, mert magasak a ponthatárok.

Mindemellett középfokú angol nyelvvizsga is kell a felvételhez, valamint van egy alkalmassági vizsga. Itt alaposan felmérnek egészségügyi szempontból(pl. asztma,komolyabb szívritmuszavar kizáró tényező) illetve erőnléti szempontból.

Erről itt tudsz részletesen olvasni:


[link]

2015. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
csak allergiám van
2015. jan. 30. 22:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, sőt még egy orvos sem mondaná meg vizsgálat nélkül, hogy az allergiád miatt felvesznek-e vagy sem. Ez sajnos csak ott derül majd ki az alkalmasságin, vagy esetleg hasonló területen tevékenykedő orvosnak kikérheted a véleményét. Mert sajnos azt el kell fogadni, hogy ha bizonyos körülmények között nem vagy bevethető és a betegség hátráltat a feladatodban, akkor az egyetemre se fognak felvenni, mert onnan egyenes út vezet a honvédségbe.
2015. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!