Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitel igen, vagy nem?...

Diákhitel igen, vagy nem? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Most érettségizem, egy felsőfokú nyelvvizsgám már megvan, hónapokon belül megyek a következőre, egy emelt és egy középszintű tárgyból érettségizek (nyelv és matek)

Cél: Pénzügy számvitel kar Corvinus / BGF


Brutál magasak a ponthatárok, és megesik hogy pár ponttal lecsúszok róla. Szüleim nem tudják ebben az esetben állni a tandíjat. Megéri a Diákhitel 2-t felvenni?

A BGF-et ki lehetne gazdálkodni, de megérné-e akkor már +150 000 Ft-ért a Corvinusra menni, a networking miatt, hírneve miatt?


HR-eseknél hogy állnak a sulik?

Minden segítséget szívesen fogadok!


Köszönöm!



2015. jan. 30. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A bankoknak akkora az "érdekérvényesítő képessége", hogy néhány (elsősorban a médiának szóló esetet kivéve), még egyértelmű esetekben is a javukra dönt a bíróság.

Ha most valamilyen feltételekkel aláírsz egy szerződést, azt a bank hányszor fogja a visszafizetés végéig módosítani?

A válasz annyi, hogy bankkal nem szabad kezdeni...

2015. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Megéri felvenni, ha neked megéri a jövődért áldozni egy keveset.

Én felvettem és nem bántam meg, mert ott tanulok ahol akartam és nem a b-verziót.

Igen utána fizetni kell, nem lesz kellemes, de inkább ezért legyen hiteled mint valami marhaságért.

2015. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, azt lefelejtettem, hogy csak az első évet kell fizetni ha ügyes vagy. Két szemeszter után ha jók az eredményeid átvesznek államira, én is elértem ezt, nem kell végig fizetősön maradnod feltétlen.
2015. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2-3-as vagyok ismét.

Az első hülyeségét javitanám, mielött megijednél tőle.

A diákhitelt az államtól kapod, és nem a bankoktól, és garantált 1,5%-os éves kamattal ami semmi gyakorlatilag, még az infláció is nagyobb.

Nem kell a bank-al szemben semmit aláirnod, csak egy folyószámlára van szükséged.

2015. jan. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 2-3-4

Kérlek olvasd el a saját válaszodat, és ki derül melyikünk téved. (Én dolgoztam bankban), a stílusodra, meg javaslom, egy kicsit figyelj oda


(az 1-es)

2015. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1-5. Én meg vettem fel diákhitelt, és nem a bank-al kötöttem szerződést. Magadat ellenőrizd mielött válaszolsz valamire, meg kioktatsz másokat. Azzal hogy erőködsz a téves válaszod (hülyeséged!) mellett, csak égeted magad.
2015. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha csak pár ponttal fogsz lecsúszni akkor, miért nem mész más államira ahol hasonlóak a ponthatárok? Érdekes. Utána pedig átjönnél ide.
2015. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"csak egy folyószámlára van szükséged"
2015. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A folyószámlára a neptun rendszer miatt lesz szüksége és nem adiákhitel miatt, kötözködő nagyokos. A pénz be és kifezetés csak folyószámlával történhet. A diákhitel2 igényelhető a neptunból, ahhoz NINCS szüksége se bankra se folyószámlára. Van még valami amibe belekötnél nagyokos?
2015. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es: mert központilag van meghatározva a pont, minden egyetemen ugyanannyi a ponthatár államin

egyedül a tandíj összege a változó

2015. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!