Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges diákhitelből...

Lehetséges diákhitelből nyereségesen gazdálkodni, azaz megtöbbszörözni a felvett pénzt? Ha igen, milyen bevált módszerek vannak erre?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Igen.

Lottó.

2012. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is megtöbbszörözni, de egy tisztességes hozamot ki lehet hozni belőle.
2012. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosan mire gondolsz, mibe érdemes fektetni?
2012. dec. 4. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy konkrét esetet tudok, egy ismerősöm vállalkozást indított belőle. Minden évben felvette a max diákhitelt és beletolta a vállalkozásba. Aztán otthagyta a sulit, onnantól számítva másfél éven belül visszatörlesztette a diákhitelt, ma meg már bőven hétszámjegyű a havi jövedelme.
2012. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb fórum erre a témára ahol részletes választ fogsz kapni.

Hosszú távon elhelyezheted az összeget egy megtakarítási számlán ahol X százalékkal kamatozik évente, de ha pénzügyi területen tanulsz, akkor belevághatsz a tőzsdézésbe is. Van ismerősöm, aki így lett tehetős. Igaz ő nem diákhitelből kezdte, hanem személyi kölcsönből, de azt hiszem kb. 1 éven belül vissza tudta fizetni a hitelt és bőven maradt saját tőkéje.

2012. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A megtakarítási számla nem fizet annyit, hogy érdemleges haszon maradjon utána.
2012. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Én a diákhitelem már három éve befektetési alapokban tartom. Az eddig felvett 1,2 millió mára 1,6-ot ér. :)

Szerencsém is volt, mert a 2008-as válság után nagyon lementek az árak és akkor érdemes volt elkezdeni a befektetést. De ha most kezdeném akkor is maximum az 1,2 csak 1,4-1,5 körül lenne szerintem 3 év múlva. Ehhez még rakok a különböző megtakarításaimból (diákmunkák, tanulmányi ösztöndíj, a szülőktől és nagyszülőktől megélhetésre kapott pénzből megspórolt rész), szóval 1,6 helyett most jóval több van, de ha csak a diákhitelből betett részt nézem, így jön ki.

Egy ázsiai ingatlanalapban, és egy luxusalapban van most a pénzem, fele-fele alapon.

Elmentem pénzügyi tanácsadóhoz és ott ajánlják ezeket a kezdetektől fogva, bár nem érdemes gyakran alapot váltani, mert a pénz kivétele az alapból majd másikba tétele viszonylag magas költséggel jár. Ja és nem kell megijedni, hogyha mondjuk fél-1 év után azt veszed észre, hogy csökkent az értéke. Az első év nekem is rázós volt, az akkor diákhitelből betett 400 ezer az év végén 340-et ért, de ilyenkor a buta ember kivenné a pénzét és veszítene, viszont megmondták és most már én is tudom magamtól, hogy ki kell várni az újbóli emelkedést, vagy éppen szárnyalást.

A tanácsadó sem kerül milliókba, évente ha háromszor vagyok nála pár órát, egyeztetünk hogy jó helyen van-e, vagy olyan is előfordult már, hogy kicsit befostam egy nagyobb zuhanás után és elmentem hozzá, na akkor beszélt le arról, hogy kivegyem a pénzem, nagyon helyesen.


22/F

2012. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!