Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik ingyenes felsőfokú,...

Létezik ingyenes felsőfokú, OKJ-s képzés, amely nem szeptemberben indul?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ugye 23 éves korig lehet egy felsőfokú szakképzést ingyen tanulni. Ez eddig tiszta. De ezek ugye febr. 15-i jelentkezéssel indulnak, szeptembertől. Van olyan opció, hogy én pl. márciusban akarok elkezdeni egy OKJ-s felsőfokút, vagy emelt szintűt, és ez esetben is ingyenes? Mivel vannak ezek a szórólapok (Oktáv..) és ezek sokba kerülnek.

Köszönöm a válaszokat


2010. febr. 9. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ahova én járok, ott most indult február 1én. sajnos már nem lehet csatlakozni, pedig a hugom is jött volna.


csak ha felsőoktatási intézmény szervezi, akkor kell február 15-ig jelentkezni, a szakképző iskolákban egész nyáron van beiratkozás és jelentkezés a szeptemberi képzésekre és december-január hónapban a februári kezdésű képzésekre.

2010. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
FElsőfokút nem, mert azokra ugyanúgy kellett volabn jeletnkezni, mitn az egyetemre. Vannak szakközéiskolák (pl. Atalanta), amelyek emelt szintű képzést is indítanak keresztfélévben, de szerintem már arról is lemaradtál, mert már el is indultak.
2010. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az Atalantába járok és huszon valahány féle felsofokú képzésük van, Szeptemberben kezdtem jogi asszisztensit, 2 éves, felsőfokú, tök ingyen. Valamikor júliusban voltam beíratkozni, szóval nem kell februárig jelentkezni, csak ha egyetemre mész felsőfokú OKJra. Ott viszont nem jár családi, itt meg kap anyám utánam.
2010. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, amúgy banki szakügyintézőre járok, én estire, mert az is ingyenes és tudok közben délelőtt készülni a felvételimre.
2010. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell február 15-ig jelentkeznek, ha egyetemen vagy fősulin akarsz felsőfokú okj-t szerezni. Ha szakiskolában - amilyen pl. az előbb említett Atalanta is - akkor bármikor jelentkezhetsz a következő induló képzésre. Általában évente 2x indulnak ezek, szeptember és február. Nappalin 23 éves korig így is tandíjmnets, estin pedig bármeddig, ha első OKJ végzettséged.
2010. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, így már képben vagyok! :)
2010. febr. 9. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!