Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még a hagyományos érettségit...

Még a hagyományos érettségit szereztem meg diploma előtt. Most szeretnék újra beiratkozni a felsőoktatásba, de a kiszemelt szak emelt szintű érettségit kér. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

#érettségi emelt szintű
2015. jan. 31. 21:20
 1/3 A kérdező kommentje:

Még azt hozzáfűzném, hogy az adott nyelvből, amelyből az emelt szintűt le kellene tennem van egy felsőfokú nyelvvizsgám, ami köztudottan magasabb szintű tudást sejtet mint az emelt szintű érettségi.

Nem értem. Így is újra érettségiznem kellene?

2015. jan. 31. 21:37
 2/3 anonim válasza:
100%
Igen, sajnos én úgy tudom, hogy a felsőfokú nyelvvizsga nem helyettesíti. De ha az megvan, akkor az emelt már nem lesz vészes. Csak persze plusz macera megint, de sajnos elkerülhetetlen.
2015. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valóban elkerülhetetlen volt. Nem örültem neki, de ez van.
2015. máj. 28. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!