Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség egyetemi karok...

Mi a különbség egyetemi karok és szakok között?

Figyelt kérdés
A karokon belül vannak különböző szakok? pl. mint gimnáziumba a természettudományi tantárgyakon belül van fizika, kémia, biológia...

2015. febr. 2. 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Igen.

Például az ELTE sokak által ismert híres egyetem. Nagyon sok karral rendelkezik.

Két legismertebbje a természettudományi kar (TTK) és az állami- és jogtudományi kar (ÁJK). A TTK-n belül nagyon sok szak közül választhatsz: biológia szak, fizika szak, kémia szak stb. Az ÁJK-on belül is vannak szakok (azt nem tudom, hogy több-e, jelenleg csak egyet tudok), mint pl. a jogász.

2015. febr. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Egy kicsit pontosítanék, a karok az egyetemek legnagyobb szervezeti egységei. A karokon belül vannak a kisebb szervezeti egységek, az intézetek és a tanszékek. A tanszékeken vannak a tanári szobák.

A szakok képzési programok, amelyeket a karok hirdetnek.


-falcon-

2015. febr. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként (bár elég ritka) megtörténhet az is, hogy egy szakot egy egyetem két kara együtt hirdet meg, vagy akár két külön egyetem is viheti az adott szakot együtt. Példa erre a BME VIK egészségügyi mérnök képzése, ami részbe a Semmelweis Egyetemmel közös.


De általában egy szakot egy adott egyetem adott kara hirdet meg. Bár ez nem zárja ki, hogy esetleg más karról is legyenek tanáraid. Pl. BME-n az alap matekos tárgyakat szinte minden szakon a TTK tanárai tartják.


Amint az előző írta a "szak" tulajdonképp egy képzési "program", a szak amire jelentkezel azt határozza meg, hogy tulajdonképp mit is fogsz tanulni. A szakon belül néhány esetben még további szakosodásra is van lehetőség, ezt hívják szakiránynak/specializációnak. A karok ezzel szemben az egyetem szervezeti egységei, a karokon belül a tanszékek szintén alegységek.

2015. febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!