Mit gondoltok a Dimitrie Cantemir kolozsvári vagy marosvásárhelyi egyetemekről? Érdemes odamenni?

Figyelt kérdés
Mennyire szükséges a román nyelv?

2015. febr. 2. 11:07
 1/3 anonim válasza:

Nem a minőségi oktatásról híres a Cantemir, a gyengébb egyetemek közé tartozik. Nem mondom,hogy onnan nem kerül ki néhány képzettebb emberke de semmiképp sem annyi mint mondjuk a Petru Maiorról(Vásárhely) vagy a Babes-Bolyairól (Kolozsvár).

Az oktatás román nyelven folyik,tehát nem árt ha ismered a nyelvet. Milyen szak érdekelne ?

2015. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tisztában hogy milyen szakok vannak, hiszen csak kilencedikes vagyok,de azért már jó lenne eldönteni hogy hol akarok továbbtanulni. A jog nem lenne rossz...Meg hát humán osztályban tanulok és nem tudom hogy még milyen szakokat tudnék igy kiválasztani, de semmiképp se szeretnék tiszta román nyelvű egyetemet. Azon is gondolkoztam hogy esetleg Magyarországon próbálkoznék.
2015. febr. 4. 14:13
 3/3 anonim válasza:

Ha nem szeretnél románul tanulni akkor javaslom a Sapientiát vagy nézz szét a Babes-Bolyai karai közt.

Jogot mindenhol(Romániában) telyesen románul fogod tanulni hisz nem sok értelme lenne a szakkifejezéseket magyarul tudni mikor a tárgyalások hivatalos nyelve a román.

Ha még csak 9.osztályban vagy ráérsz még gondolkodni, eldönteni mi az amit igazán szeretnél és mennyi áldozatot vagy kész meghozni ezért.

2015. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!