Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácstalan vagyok, másfél év...

Tanácstalan vagyok, másfél év van diplomáig miből nyelvvizsgázzak?

Figyelt kérdés
8 éve tanulok németet, csak általánosban, mert mondhatni a semmivel egyenlő volt gimiben a nyelvtanitás..az angol a csapból is folyik abból nem sok mindent tudok, de jobban motivál, mert az érdekel, viszont a telc-német középfokot nagyon könnyünek mondják, angolból meg nem találtam olyan nyelvvizsgát ami könnyünek mondható (ha tudtok irjátok meg) kinomban már kitaláltam az eszperantot mint menekülési, biztossági út..szerintem abból az irásbeli egyedül könnyen kivitelezhető, de szóbelitől félek, mert csak a rigó utcában van eszperanto szobeli, ami rettegetten rossz, és nehéz, mit gondoltok?

2015. febr. 5. 13:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
németből sem tudok annyira sok mindent, mert a sürüjébe sosem mentem bele, max multidőig, mert baromi lusta nyelvtanuló vagyok
2015. febr. 5. 13:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy egyszerűen belehúzol a német (gondolom az megy a legjobban) tanulásba ez alatt a másfél év alatt a kibúvók helyett? Ennyi idő csak elég, hogy egy középszintre felhozd magad ha már van némi alapod. Én is végig angolt tanultam gimnáziumig, és egy normális mondatot nem tudtam kinyögni, olyan rossz volt a tanítás, de azért az alapokat megadta és onnantól már tudtam magam fejleszteni amint megjött a motiváció.
2015. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Német alappal szerintem behozható, az angol pedig semmiség. Igazából a döntés csak rajtad áll, ugyanis mindkettő megtanulható másfél év alatt, habár egyetem mellett nyilván nincs sok szabadidőd. Amit ajánlani tudok: Nézz minél több filmet idegen nyelven, kezdetben magyar, később angol/német felirattal. Sokat segít.
2015. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de melyiket ajánljátok? angol érdekel, motivál jobban
2015. febr. 5. 14:13
 5/11 A kérdező kommentje:
most német nyelvvizsga könnyebb, vagy az angol? de komolyan , és melyik fajta? eléggé félek tőle azért kérdem
2015. febr. 5. 14:20
 6/11 anonim ***** válasza:

másfél év az sok idő, bármelyik nyelvet is választod, fel lehet készülni ennyi idő alatt középfokra.

Nyelvvizsga típusokkal kapcsolatban azt tudom ajánlani, hogy nézegesd a különböző vizsgaközpontok feladat típusait és rá fogsz jönni, hogy melyik az ami közelebb áll hozzád. Vagy azt is csinálhatod, hogy megnézed, hogy melyik a "legértékesebb" nyelvvizsga és arra készülsz keményen.

Nekem telc nyelvvizsgám van német középfokból és angol alapfokból, az tény, hogy nem izzadtam vért értük, én leginkább azért választottam ezt, mert a hallott szöveg értés is tesztes, tippelned kell, hogy az amit hallasz az most igaz vagy nem. Az írásbeli nagy része is tesztes, magadtól szinte csak a levélnél kell írnod. De sokan lebecsmérlik ezt a fajta nyelvvizsgát.

Én az eszperantót sürgősen elfelejteném a helyedben. Ha már nyelvvizsgát csinálsz, akkor az legyen használható nyelvből, az állások nagy többségénél úgy is meg fogják követelni az idegennyelv ismeretet.

2015. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
telc nyelvvizsgábol jol hallottam hogy a német könnyebb mint az angol?
2015. febr. 5. 15:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
mivel nekem két különböző szintű nyelvvizsgám van a két nyelvből, így ezt nem tudom megmondani.
2015. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem gáz egy kicsit, hogy az egyetlen amire rá vagy izgulva, hogy melyik a könnyebb? Használni nem akarod azt a nyelvet? Ha tudod amit tudnod kell, akkor bármelyiken átmész. Én direkt a Rigó utcába mentem, mert az ottani feladatok álltak közel hozzám.
2015. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen hozzáállással szoktál az egyetemi vizsgáidra is készülni?


Illene jól tudni angolul, mert anélkül meghalsz a világban, németet is jó lenne felfejleszteni, és akkor már érne is valamit a végzettséged. Másfél év alatt mindkettőből meglehet, sőt, akár harmadikat is hozzá lehet venni - tapasztalatból beszélek. Persze nem kell ilyen hardcore módon nyomni, előbb tanuld meg az egyik nyelvet, majd a másikat.

Nyelvvizsgát meg úgy válassz, hogy mennyire szimpatikusak a feladatok, ne a könnyebbség és mások véleménye alapján.

2015. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!