Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet szaképzés után történész...

Pety001 kérdése:

Lehet szaképzés után történész . Régész szakot végezni? 16\F

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a régészet és a törénelem de autószerelösuliba akarok átiratkozni 11.ben

Lehet azt hogy 11. ben régész vagy törénelem ágon folytasam vagy maradjak ott ahol most vagyok és egyetemen végezzek régész szakot?

Amugy közgazdaságot tanulok.. utálom..nem nekem való.



2015. febr. 6. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs régész szak középiskolában, csak történelem. Régészettel vagy történészettel egyetemen foglalkozhatsz.
2015. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak egyetemen lehetséges régész, vagy történész képzésen részt venni. Ráadásul egy alapdiploma nem is elég, ahhoz, hogy ténylegesen régész lehess mesterdiplomát kell szerezned. Szóval, ha tovább akarsz tanulni, akkor mindenképp le kell érettségizned.


Én is közgazdaságot tanultam régészet előtt egyébként, és szintén utáltam. :) 19/F

2015. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem és köszi!
2015. febr. 6. 13:33
 4/15 A kérdező kommentje:

És mi a véleményed az egészröl?

Mik a tapasztalataid..?

Elég sok kérdésem van ezzel szemben, de nem nagyon tudom megfogalmazni :D

2015. febr. 6. 13:36
 5/15 anonim ***** válasza:

Olyan nagyon sok tapasztalatom még nincs, mert ez az első évem. :D Még nem voltunk kint terepen szóval a dolog lényegét ki se próbáltam eddig. Most tavasszal megyünk először kurzus keretén belül pár napra terepbejárásra, de majd nyáron is mindenképp beakarom magam könyörögni legalább egy ásatásra. Az elméleti részét egyébként nagyon szeretem, tök érdekes. Hogy az egyetem után mi lesz, azt nem tudom. Tisztában vagyok vele, hogy nem fogok meggazdagodni régészként, de ez az, ami érdekel és a családom is támogat benne.


Ha a képzéssel kapcsolatban van kérdésed, akkor arra szívesen válaszolok.

2015. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazából engem minden érdekel ami ehez kapcsolodik :)

Szerinted végezem el a közgazdaságot és utáná csináljam azt amit akarok vagy.. válaszak már most mást és utána ugyan az :) ?

2015. febr. 6. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp továbbakarsz tanulni, akkor csak egy a fontos, érettségizz le minél hamarabb. Ha nagyon utálod a közgazdaságot, akkor menj át egy gimnáziumba.
2015. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
hát köszi :) minent :) még agyalok és meglátom mi lesz de a régészkedés az bíztos benne van a tervbe :)
2015. febr. 6. 14:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Le tudsz érettségizni szakközépben is
2015. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tényleg? de az csak 3 éves ?

Hogyan ? o.O

2015. febr. 6. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!