Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket tartanátok érdemesebb...

Melyiket tartanátok érdemesebbnek arra hogy elkezdjem? A BCE-szociológiát vagy az ELTE-BTK történész szakát? (vagy van-e olyan főiskola ahol van történész szak? (állami) )

Figyelt kérdés
Köszönöm !:)

2014. okt. 27. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne a szociológiát.

Én azt végeztem és hacsak nincs ismerősöd aki biztos helyre segít, vagy nem érzel magadban akkora affinitást, hogy már a kezdetektől minden időd beleölöd, mellette megtanulsz 2-3 nyelvet és folyamatosan kilincselsz minél jobb gyakorlati helyekért ingyen is, akkor nem lesz vele jó munkád. Sőt, talán semmilyen munkád.

Bár a történész se egy slágerszakma, szóval ha nem az az elsődleges cél a diplomáddal hogy jól keress vele, akkor az érdeklődési köröd szerint válassz, mert ezek nem túl piacképes szakok.

2014. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha olyan szakmát szeretnék tanulni,amivel soksoksok pénzt lehetne keresni akkor valószínűleg nem élvezném az életet,mivel nem értek többek között se a reál tárgyakhoz(matek,stb)se az informatikához,saját véleményem szerint a média és kommunikáció telített.

Ezek ketten amiket írtam érdekelnek,s bár egyik sem túl jövedelmező szakma,azért kérlek megosztanál még pár bővebb információt a szociológiáról?

Nagyon köszönöm(jöhet PM-ben is):)

2014. okt. 27. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Melyik része érdekelne?

Én az Eltén végeztem, a Corvinuson állítólag gyakorlatiasabb képzés van, több a terepgyakorlat, a kutatás, az Eltén talán inkább az elméletre fektetnek hangsúlyt, de azért lehet válogatni a gyakorlati órákból.

Matek és informatika van itt is, szóval teljes mértékben nem tudnád megúszni mint a törivel (azért gyógyinfó van ott is, barátnőm töri szakos volt, a start menüről tanultak (!?)), szigorlat is van belőle. Nem egy brutál nehéz tárgy, de egyes tanároknál megvan a 50+% bukási arány.

Összességében én könnyűnek tartottam, a másik szakom mérnöki volt, nekem a matekkal sose volt gondom, a rengeteg bemagolandó hülyeséget nem szerettem.

Viszont ha a történelmet is szereted, akkor valószínűleg érdekesnek fogod tartani a vég nélküli szocelmélet órákat.

2014. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,ha már említetted a matekot és az infót ,akkor kíváncsi lennék milyen tárgyak vannak szociológián.

Igen a történelemmel nincs gond,a magolás nekem sem megy(hál istennek nem is kell)viszont a matekkal pl. azzal már van.

2014. okt. 28. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!