Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira készülők! Aggódom...

Orvosira készülők! Aggódom hogy elég lesz-e az idő a felkészülésre, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ti mennyire érzitek felkészültnek magatokat? Én tavaly júniusban kezdtem el a felkészülést, magántanárral. Kémiából és biológiából emeltezem. Kémiából a teljes elméletet végigvettük, átrágtuk, tudom is részletesen, biztosan. Számolásokból minden típust gyakoroltunk eddig, a hátralevő időben is ezzel foglalkozunk majd, de én úgy érzem elég sokat kell még gyakorolni, sajnos az összetettebb példákat nehezen sajátítottam/sajátítom el. Mit javasoltok, hogyan gyakoroljam hogy jobban menjen? A kísérletek miatt aggódtam még, de jelentkeztem egy tanfolyamra, ahol elvileg felkészítenek majd (elméletben tudom őket, gyakorlatban sosem csináltam még), nem tudom, elég lesz-e ha egyszer végzem el laborban a szóbeli kísérleteket (ennyire van lehetőségem)?

Ami viszont komoly aggodalom, az a biológia. Embertant, biokémiát végigvettük, nagy részletességgel, érettségi példákat is végig megoldottunk. Viszont a növény és állattanból jóformán semmit nem vettünk még eddig (8-9.-ben igen, de nem hiszem hogy ez elég az emelt szintű érettségire)! Sem pedig genetikát. Szerintetek elég ez a maradék 3 hónap ezekre?



2015. febr. 6. 17:40
 1/3 anonim válasza:
Szia! Én fogorvosin végeztem, volt egy emelt bioszom, ami 5ös lett és két nyelvvizsgám. Nem kell mindenféle tanfolyamra eljárnod szerintem, mert az a lényeg, h jól sikerüljön az érettségi, legyen nyv-d, ezek pedig akkor is sikerülnek ha nem hajszolod túl magad, hanem becsületesen megtanulod a gimis anyagot és az emelt órák anyagát. Amikor pedig már egyetemista vagy, akkor minden tantárgynak megfelelően tanulsz már, aminek köze sincs a gimihez, kísérletekhez, számolásokhoz!
2015. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Jelenleg fogorvosis vagyok. Jó ha van nyelvvizsgád, de a két emelt mellett pontban effektíve nem sokat ér ugye. Én azt mondom nem kell ennyire befeszülni. Igaz engem nem elsőre vettek fel, de mikor sikerült akkor sem voltam az érettségizők legjobbja pl kémiából. Mindkettőt meg kéne írni nyílván 60% fölé, de ha az egyikből erősebb vagy a másikból kevésbé, az nem tragédia. Azt nyomd ami jobban megy, hogy abból jót tudj írni. Majd meglátod, hogy egyetemen úgyis totál más jellegű a biosz is meg a kémia is. Ha van kérdésed írj nyugodtan :). Elég kalandos volt az én felvételim :).
2015. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Véletlenül sem kell aggódnod, eddig is nagyon rendesen felkészültél, az állat- és növénytan tényleg nem nehéz, simán menni fog. Hajrá! :)
2015. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!