Ha kevesebb pontom van a ponthatárnál akkor esélytelen h felvegyenek az adott egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted??? Értelmezd a ponthatár szó jelentését. Persze hogy nem vesznek fel, ha kevesebb pontod ven.
2010. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
IGEN!!! de ezt még nem tudhatod, mert még nincsenek idei ponthatárok:) ami tavaly volt, akár még csökkenhet is.
2010. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy idén hányan jelentkeznek az adott szakra. Lehet, hogy csökken a pontszám, és akkor bekerülhetsz. Ha most érettségizel, akkor hajrá, ne így indulj neki, hogy kevesebb a pontod, ha meg már van érettségid, akkor tegyél javítót valamelyik tárgyból, és máris több lesz. Esetleg még egy nyelvvizsga vagy egy emelt szintű érettségi is sokat jelenthet. :)
2010. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

figyi, én is csatlakozom, ha még most állsz felvételi előtt, és most fogsz érettségizni, ne úgy állj neki h úgysem fog menni.

Elmesélem röviden h én személyesen h estem ugyanebbe a csapdába: engem mindig is nagyon érdekelt a pszichológia, de hát az mindig olyan elérhetetlen volt, oda mindig a maximumközeli pont kellett, így le is tettem róla, esélytelennek láttam. Ezért kinéztem egy másik szakot, ahova meg tudtam h simán felvesznek, így nem is erőltettem meg magam az érettségivel. Úgy értem tanultam én nagyon sokat, csak nem annyit h kihozzam magamból a maxot, mert úgy voltam vele h felesleges...és mikor kijöttek a ponthatárok azt hittem lefordulok a székről: 4 pont kellett volna a pszichológiához, mert csökkent vagy 35 ponttal a ponthatár.:S....és ha csak kicsit is küzdök, benn vok.Ezért ne add fel még így előre!!!

A másik pedig h én tavaly felvételiztem úgyh tapasztalatból mondhatom, h általánosságban pedig a ponthatárok tavaly nagyon nagyon megemelkedtek, rengeteg olyan szakot tudok, ahol 50-60 ponttal nőtt az előző évhez képest a ponthatár....és azt mondták h idén pont ez miatt le fognak menni.

remélem válaszommal tudtam valamelyest segíteni!

akkor sok szerencsét és szorgalmas tanulást!!!:D

2010. febr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nem megy előszörre, próbáld meg a pótjelentkezést (ott csak egy helyet jelölhetsz meg), vagy télen a keresztfélévet (akkor ált. csak fizetőseket indítanak)
2010. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Igen! Takarítót keresnek.
2010. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Talán nem akarsz dolgozni. A diplomás is munkanélkűli
2010. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha van tudásod, van pontod. Ha nincs tudásod, legyen keresztapád.
2010. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!