Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 7. -es vagyok, félévi átlagom...

7. -es vagyok, félévi átlagom viszonylag rossz volt,4.3, de év végére meglesz a 4.6 (az számít a továbbtanulásban), hová menjek tovább tanulni, mire van esélyem?

Figyelt kérdés
Nagyon szívesen lennék gimnázium-reál szakos, bár pont a kémia, fizika, matematika a 4-es mindig, de azért értem őket, lehet esélyem? Vagy inkább mennék szakközépiskolába egészségügyi szakra? Ami nem lennék szívesen, vagy nem jöhetne szóba: gondozó, művészet bármilyen ága. Én fogorvosra gondoltam, annak csak nem kell annyit tanulni, mint egy sebésznek. Tehát legszívesebben valamilyen orvos lennék. Amire nem érzem, hogy sok esélyem lenne. De nem lenne rossz valami jól kereső állás se :).Légyszi segítsetek, bizonytalan vagyok!
2010. febr. 10. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Bujjál el ilyen átlaggal bárhova felvesznek bár nekem lett volna ilyen átlagom és mondhattam volna a 4.3ra hogy "rossz" . a suli választással meg még ráér fél év múlva
2010. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon gyerek felfogásod van erről a dologról. Minden orvosnak rengeteget kell tanulni, nem lehet a sebészt a fogorvoshoz hasonlítani ilyen tekintetben.

Mindenki "jól fizető" állást akar persze, de abba egyáltalán nem gondolsz bele, mi mennyi tanulással jár. Sajnos nem úgy megy a való életben, hogy kilépsz az orvosi egyetemről a diplomáddal és máris többszázezres nettó fizetésű állásokkal bombáznak.

Na de. A 4,3as átlag egyáltalán nem számít rossznak, egy jó képességű tanuló nál ez teljesen megfelelő, a 4,6 még jobb. Ha a reál osztályérdekel, menj nyugodtan oda, nem rossz a matek, kémia, fizika négyes, de ha zavar, fordíts azokra több időt. Nem olyan borzasztó nehéz az általános iskolás tanagyag emlékeim szerint (és nem évtizedekkel ezelőtt végzetem ;). Ha nehezebben megy, kérj az ügyesebb osztálytársaidtól segítséget.

Azt is jó ha tudod amúgy, hogy lány létemre én is reál osztályba jártam, de gyakorlatilag semmi különbség nem volt a reál és a humán osztály között óraszámot tekintve (pl. ugyannannyi matek és magyar volt), csak reálon több fiú volt, humánon meg több lány. Ja és az ő reálos tanáriak rosszabbak voltak :D

Én amúgy azt mondom, inkább gimnáziumba men és ott tanulj alaposan biológiát és kémiát, ha még 4 év múlva is az egészségügy fog érdekelni, avval mehetsz tovább olyan egyetemre/főiskolára. Mert a szakközépben van rá esély, hogy 1 év után úgy megutálod az egészet, hogy csak kínszenvedés lesz, ellenben ha még gimi után is érdekel, már felsőoktatásban, jobb szinten tanulhatod azt.


Jól kereső állásokról meg... Ma diplomával is rengeteg állás nélküli van Magyarországon. Egy tisztességes munkára CSAK akkor van esélyed, ha valóban érted amit tanulsz és jól értesz az adott szakmához, munkakörhöz. Egy profi informatikus például ugyanúgy kereshet jól, mint egy orvos és még sorolhatnám.

Ha van még kérdésed, írj.

2010. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egészségügyi szakközép:D:] az a legjobb,hidd el:D én is ilyenbe megyek..
2010. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!