Többletpont segédlet?

Figyelt kérdés

Szóval...Októberben tettem emeltszintű érettségit angol és német nyelvből, minkettő 5-ös lett. Előző héten be kelett adni a jelentkezést a többi maradék tárgyból és hogy több pontot kapjak, a németet átírtam középszintűre, mert az 97%-os lett és azért jár a 100 pont. A felvi.hu-n a kalkulátor segítségével kiszámoltam a pontjaimat és a szakra, ahova menni szeretnék a 2 legjobb eredményt nézik és ez így a német lenne, ill. a magyar. Emiatt az angol emeltemért sem kaphatom meg a 40 pontot, a felvi szerint, pedig az járna és szükségem is lenne rá. Mi tévő legyek ?

Előre is köszönöm.


2010. febr. 10. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdésed. Leírnád pontosan, hogy mi hány %-os lett,mi van már meg, mi nincs?Akkor talán egyértelműbb lenne számomra. :$

Amúgy a felvin a kalkulátor a legkedvezőbb esetet számolja, több pontod valószínűleg nem lehet.

2010. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg van az angol középszint (93%), német közép (97%), ill. az angol emeltszint (65%) és a német emelt (88%). Tehát idén töriből, magayrból és matekból teszek vizsgát.
2010. febr. 10. 16:01
 3/10 A kérdező kommentje:
A promblémám az, hogy az idei érettségire való jelentkezési lapon azt kértem, hogy németből a középszintű eredményemet közöljék magában az érettségiben és emiatt az angolért sem kapom meg a +40 pontomat. Remélem már érthetőbb :D
2010. febr. 10. 16:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért nem számolja bele, mert tényleg nem kapod meg. Csak akkor kapod meg az emeltért, ha abból viszed a pontokat. Különben mi értelme lenne?:)
2010. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem értelek. A német emeltért 88+40,azaz 128 pontot kapnál,a közép németért pedig csak 97-et. Mi értelme?


Első voltam.

2010. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Mondjuk azt sem érte, h a 97%-ért mért járna a 100 pont? Az 97 pont, nem 100.

De ha angolból ötös lett az emelt érettségid, akkor az középfokú nyelvvizsgának számít. Tehát ha alapból nincsen angolból nyelvvizsgád, akkor így az emeltért (mint nyelvvizsga) kapsz 35 pontot. (Ha már van MÁS nyelvből nyelvvizsgád, akkor max 50-et kapsz!)

2010. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg nem volt értelme átírnod, mert ha már ötös az emelt érettségid, akkor 60%nál jobb. Ha 60%, akkor 60+40=100 pont, míg a középszintű 97% csak 97 pont.

Ha esetleg nem világos, akkor írd le, h mi hány % lett, pontosan milyen érettségid, milyen nyelvvizsgád van, és h az adott szakra mik a felvételi tárgyak:)

2010. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól van, köszi. A probléma abból adódott, hogy azthittem, hogy attól még a másik tárgyból megkapom a többletpontot, attól még, hogy nem azt viszem tovább. Felvi-n írták szintén, hogy 97%-tól megadják a 100 pontot. Nyelvvizsgám nincs. Szerencsére még át tudom írni a jelenkezési lapot. Köszi mindenkinek!
2010. febr. 10. 16:42
 9/10 A kérdező kommentje:
A 2. kommentemben leírtam mi hány %-os lett :)
2010. febr. 10. 16:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajah, még épp időben:)
2010. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!