Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2012-ben tényleg kötelező...

2012-ben tényleg kötelező lesz egy természettudományi tantárgyból érettségizni mindenkinek?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyek ezek a természettudományi tárgyak (az összes)?
2010. febr. 10. 17:21
1 2
 1/16 anonim válasza:

biológia, kémia , fizika ,földrajz, matematika

amugy nm tudok róla

2010. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen kötelező!

Fizika Biológia Kémia Földrajz

2010. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
bocsi az OFF-ért,de ezt MINEK erőltetik? Egy szerencsétlen humános ha beledöglik se fogja megérteni a fizikát vagy biológiát(mert igenis,azt is meg kell érteni,pl biokémia..)
2010. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
57%
nincs semmi baj ezzel, legalább nem butulnak el teljesen az emberek.Kicsit több lesz az álatlános ismeretük.Ami szerintem nem baj.
2010. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mellesleg földrajzból meg nem egy nagy eresztés az érettségi, sokan azt csinálják, csak leülöd és beseggeled, nagyon nem kell semmit megérteni rajta.
2010. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

és miért evidens,hogy valakit érdekel a földrajz?

és akkor már hat tárgy lesz az érettségin?nem volt elég eddig is az az öt.....

2010. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
pl azért ha azt mondják Montenegro ne Ázsiába keresd
2010. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Földrajz érettségi nélkül is megmondom neked hol van Montenegró...2 év földrajz tanulás bőven megadja az alapokat,hogy ne legyél teljesen hülye.

lényeg a lényeg én ezzel nem értek egyet..:S

2010. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Sry, de senkit nem érdekel azok közül, akik a sok érettségis baromságot kitalálják, hogy téged mi érdekel. Igen, tény, hogy pl. mi szüksége van erre annak, aki mondjuk bölcsészetre megy. Semmi. De háborgással akkor sem mész semmire sajnos. Erre mondják, hogy erősebb kutya b@szik.
2010. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, h kötelezővé teszik. De szerintem attól nem lesz hat tárgy. Marad öt, csak a választható tárgynak természettudományinak kell lennie. És azért erőltetik, mert bölcsészekkel Dunát lehet rekeszteni, fizikatanárból meg alig van. Az már más kérdés, h nincs értelme, mert alapból szar a természettudományi oktatás (nincs pénz kísérletekre stb), így vszínűleg iszonyatosan le fogják butítani az érettségit, h mindenki meg tudja csinálni.

Még annyit, h ne sírjanak azok, akik humán beállítottságúak, elhiszem h nehéz, de pl ennyi erővel aki orvos szeretne lenni, minek kell megtanulnia az irodalmat vagy a törit? Most mondhatjátok, h "mert az alapvető műveltséget ad", de szerintem az is alapvető műveltség lenne, h melyik szervünk hol helyezkedik el stbstb...

Ezzel persze nem szeretnék vitát indítani, csak nem bírtam magamban tartani a véleményem:)

2010. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!