Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmával lehet a...

Melyik szakmával lehet a legjobban boldogulni Svédországban?

Figyelt kérdés
Szeretnék kijutni a svédekhez (tanulom a nyelvet is), de utána olvasgattam a buktatóknak és az ottani költségeknek is (albérlet, utazás, kaja stb), ha itthon nem találok már állást és kint kell keresgélnem. A dipl. ápoló szakmán gondolkodtam (érdekel, régen is megakartam ezt már csinálni), vagy az okj-en (Europass bizivel persze). Aztán keresik a mérnököket nagyon, de azt nem tudnám megcsinálni, mert matekjal bajban vagyok. Az a bajom a tanulással, hogy mire elvégezném pl a dipl. ápolót kb 36 éves lennék, ez már szerintem hátrány. Szóval szerintetek érdemes 30 felett belevágni ebbe, vagy csak álmodozzak, hogy kijutok oda a reménytelenségből, mert itt sosem lenne még lakásom se. :( Amúgy ebbe a 4-5 éves tervembe a pénzgyűjtögetés is beletartozik, mert ezek mellett dolgoznék/dolgozom elég sokat. Köszi a tippeket :)

2015. febr. 11. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem késő 30 felett sem belevágni. Ápolót mindig keresnek, de csak akkor ha legalább 4 éves iskolát végeztél (sjuksköterska. 3 éves sulival csak undersköterska lehetsz, abból meg dunát lehetne rekeszteni.

Viszont lakást nagyon nehéz találni. Akár svéd vagy, akár nem.

2015. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kérdezgettem másokat is, hogy kint lehet-e érvényesülni más alternatív megoldásokkal (már a bolti pénztáros is szóba jött, menjek férjhez egy svédhez :D - no comment- kint megszerezni szakmát vagy diplomát stb), és arra jutottam, hogy ápoló diplomát érdemesebb lenne itthon megcsinálni. Igaz jövőre tudnám csak elkezdeni, de öröm az ürömben, hogy angolból és svédből is jobban feltudok készülni így a kinti létre, meg a pénz összekaparása is fontos szempont. Nehéz döntések ezek, de nagyon elszánt vagyok! :) Ha vannak még ötletek, szivesen várom :)
2015. febr. 11. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt is sok a képzetlen ember és ők végzik a pénztároskodást. De mondom, hogy a lakás a legnagyobb probléma. Nézz utána.
2015. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!