Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti megbántátok hogy nem...

Ti megbántátok hogy nem mentetek egyetemre?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki úgy érzi hogy elrontotta az életét mert nem jelentkezett/ ment egyetemre?


Jelenleg úgy érzem hogy ez a 10-valhány év iskola teljesen kifárasztott. Elegem lett a tanulásból!



2015. febr. 13. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Életemet azért nem rontotta el, de utólag hiba volt, amit most javítani fogok, 22 évesen idén belevágok.
2015. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen megbántam, most megyek tavasszal újraérettségizni 2 tárgyból. Aztán talán felvesznek és sikerül valahova.
2015. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, de én idén jelentkezem. Ti melyik szakra szeretnétek menni?
2015. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok villamosmérnöknek.
2015. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt gondolom, hogy elég a tanulásból, de hosszútávon gondolkozva abszolút megér +5 év tanulást (mesterivel akár), és LEHET nagyobb eséllyel fogok tudni elhelyezkedni :D
2015. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megbántam, most munka mellett tanulok. Most kezdem a 2. félévet, és idén töltöm a 25-t. Sokszor ostorozom magam, hogy korábban kellett volna.
2015. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindenlehetseges válasza:
csak érettségivel beszűkülnek a lehetőségek. Előbb küld el egy multi egy középfokú végzettségűt, mint egy diplomásat. (persze sok mindentől is függ, itt most nem arról írok, hogy egy középfokú végzettségű nem lehet jobb, mint egy diplomás), hanem arról, hogy rengeteg középfokúval kell megküzdeni egy állás megszerzéséért, diplomással is, de kevesebbel. Ha valami felé speciális tudásod van, pl, diplomás vagy, azon belül, IT terület, azon belül szoftverfejlesztő, azon belül Java, vagy PHP fejlesztő, és persze az angol alap ezekhez, akkor már még kevesebb emberrel kell harcolnod. És miközben középfokú végzettséggel mondjuk bruttó 100.000-ért küzdesz 50 jelölttel szemben, addig mondjuk amit példaként írtam munkakörben minimum 5-ször annyi fizetésért csak 5 emberrel. Lehet akár több szabadidő, lehet utazni, olyan dolgokra költeni a pénzt, ami munka mellett érdekes lehet, és abban könnyebben kikapcsolódik az ember, ez akár enyhítheti a stresszt, szóval érted a kapcsolódási pontokat? Könnyebb ha van az embernek diplomája, sőt azt mondom, hogy akinek nincs, annak nagyon-nagyon nehéz ma Magyarországon. Csak javítod az esélyeidet, ha van.
2015. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindenlehetseges válasza:
ez még kimaradt :), de sosem késő elkezdeni. Ne ostorozzátok magatokat, utólag meg már minek, azon már nem lehet változtatni. Viszont, ha megvan a diploma, akkor az egy új dolognak a kezdete. A diploma belépő, olyan állásokra, amikre előtte el sem küldhettétek volna az önéletrajzotokat, mert azonnal kiszelektálják.
2015. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!