Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már most készülhetek a jogi...

Már most készülhetek a jogi egyetemre?

Figyelt kérdés

Egy erős kéttannyelvű gimnáziumba járok, négyes az átlagom (aminek örülök, főként azért mert a családi hátterem nagyon zűrös és a problémák ellenére ilyen eredményt hozni szerintem nem rossz, de nem is a legjobb). A reál tantárgyak kevésbé mennek, ha több időt szánnék rá akkor lehet jobban teljesítenék de a humán tárgyak érdekelnek inkább. A társadalomtudományok nagyon felketették az érdeklődésem, egyre többet olvasok ebbe a témában így jött az ötlet hogy majd a későbbiekben a jogi egyetemet válasszam. 15 éves gimnazistaként elkezdhetek készülni rá, és ha igen akkor milyen módszereket ajánlotok.. (akár könyvek is jöhetnek) Valamint arra gondoltam hogy már most minden olyan tantárgyból amiből érettségiznem kell elkezdem kiírni a dolgokat, mintha tételeket dolgoznék ki és így talán könnyebb lenne. Szerintetek ez jó ötlet? :)

Rám pillanatnyilag motiválóan hat, remélem ha ehhez folyamadok így is marad majd.. :)



2015. febr. 9. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze! Ha fél év múlva meggondolod magad, hogy mégis vegyészmérnök szeretnél lenni, akkor sem árt, ha előre készülsz kicsit az érettségire, vagy akár csak a plusz tanulás sem. A jognál mindenképpen nézik a történelem érettségidet és azon felül egy nyelvet (ami lehet magyar, latin, angol, francia, német, orosz, olasz vagy spanyol). A jelenlegi felvételi szabályok szerint vagy a történelem vagy a választott nyelv (vagy mindkettő) emelt szintű kell, hogy legyen. Na mármost nem tudom, hogy milyen két-tannyelvűbe jársz, ha a fentiek közül az egyikbe, akkor mondhatni nagyon jól jártál, mert gondolom úgyis emelten kell érettségizned.

Összességében pedig kitartást kívánok a gimihez is, később a felvételihez és persze majd az egyetemhez is! :)

2015. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szerintem a joghoz a legközelebb a történelem áll,de emellett persze előnynek számít,hogyha a magyar is jól megy,mert pontszám szempontjából,a nyelveken kívül,ezek a legfontosabbak a jogi egyetemhez,amúgy hogyha kíváncsi vagy,hogy milyen a jogi egyetem nyílt-napokra is eljárhatsz,szerintem az iskola ezeket a napokat igazolja neked,és még lehet,hogy jó pont is néhány tanárnál...

a jogra a leginkább hasonlító rész a középiskolai történelem-anyagból amúgy a történelemkönyvben megtalálható források/szemelvények és ezeken belül a törvények főleg,valamivel "érdekesebb" résznél pedig például az államformák(királyság/köztársaság stb.),de amúgy nem kell megijedni,mert elég lesz ezeket részletesen tanulmányozni a jogi egyetemen is,és tényleg CSAK a legfontosabb dolgokat megtanulni belőlük az emeltszintű töri érettségire(amit viszont nagyon ajánlok akkor is,hogyha mondjuk valamilyen nyelvből teszel emeltszintűt azon kívül,meg amúgy is töriből emeltszintűznek a legtöbben szóval nem nehéz szerintem)

viszont az átlagot szerintem nem árt legalább 4/5-re kihozni,mert írtad a zűrös családi körülményeket,szóval ebből arra tudok következtetni,hogy nem feltétlenül fogják akkor fizetni a 220ezer forint körüli féléves tandíjat,és az államilag finanszírozott helyekből már sajnos egyre kevesebb hely van,szóval jól kell azért tanulni,hogy oda felvegyenek,viszont,hogyha fizetik,akkor a négyes átlag is bőségesen elég akár az ELTE jogra is,viszont akkor bennt is kell maradni...

tényleg nagy kalappal kívánok neked sok pontot,meg jó felkészülést,ha tényleg ezt szeretnéd csinálni!!! :)

2015. ápr. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!