Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz szak. Érdemes lenne...

Földrajz szak. Érdemes lenne elvégezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy közgazdász diplomám, de régi álmom, hogy elvégezzem a földrajz szakot. Anno azért nem vágtam bele, mert azt mondták nem sokra mennék vele. Elbizonytalanítottak, de most úgy érzem, hogy szeretnék felvételizni rá. Szerintetek van értelme elvégezni?



2015. febr. 13. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A földrajzosok általában elmennek közgazdásznak, ha akarnak valamit kezdeni a földrajzzal, jó esetben átképzik magukat statisztikusnak, GIS szakembernek, rosszabb esetben (95%) tök mással foglalkoznak és csak elvesztegették az éveket. Egyébkét nem értem mi ez a földrajz tanulás mánia, ott a számos ingyenesen elérhető adatbázis, wikipedia, gearth, tessék nézegetni ha érdekel.
2015. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mintha magamat olvasnám :-) Menj el nyugodtan, azért az előző hozzászóló kicsit elvarázsolt....... Amit 5 évig tanítanak az egyetemen, azt nézegesse a kérdező 5 évig a g. mapson? Kicsit vicces :-) Annak idején még általánosban imádtam a földrajzot, nagyon triviális oka volt, hogy nem jelentkeztem földrajz szakos gimibe: akkor még nem volt a városunba ilyen szak, pedig nagyváros, megyeszékhely :-( Aztán elvégztem a középsulit, meg egy sima fősulit, és mostanáig bánom, hogy nem mentem földrajzszakra egyetemen, vagy geográfusnak. Ne add fel az álmodat, jelentkezz, vágj bele, amíg nem késő! Család mellett már nehezebb lesz, mint Nekem. Ha mágsem jönne össze közgazdász még mindig lehetsz. Sok sikert!
2015. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Tisztában vagyok vele, hogy nem google maps nézegetésből áll egy ELTE geográfus, de túl sok becsődölt, szakmát váltott földrajzost láttam ahhoz, hogy egy kicsit is ajánlani tudjam bárkinek. Jellemzően mindenféle teljesen irreleváns adminisztatív munkakörökben lehet megtalálni a földrajzosokat, míg a valódi szakmai (földrajzhoz közel eső) munkát mérnökök, közgazdászok, térinformatikusok végzik. De persze mindenki azt tanul amit akar, nyilván van olyan univerzum, ahol szükség van évi 300 skandinavisztikásra meg rétoromanisztikások tucatjaira.
2015. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!