Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan tanári szak...

MBS kérdése:

Létezik olyan tanári szak ahova nem kell emelt, viszont nem kell alkalmassági vizsga sem (tehát nem kell énekelni, rajzolni tudni)?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pályaalkalmassági mindenhová kell (bár ez se nem ének, se nem rajz.:)

Vannak olyan szakok, ahová nem kell emelt, itt tudsz szemezni közülük (ELTE TKK-t linkeltem, de máshol is hasonló követelmények lehetnek):

[link]

2015. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! De Tanító szakra kell ének illetve rajz nem?
2015. febr. 15. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanító szakra valószínűleg igen, de te tanári szakot kérdezted. Általános iskolás tanári (10 félév) lehetséges emelt nélkül.
2015. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, azért kérdeztem azt mert én is úgy hallottam, hogy oda kell ének. És az általad említett szakra hol lehet megtekinteni a pontokat? Egyébként mit jelent az osztatlan képzés?
2015. febr. 15. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az eddigi Bologna-rendszerű tanárképzésben 3 év alatt szereztél egy alapszakos diplomát (pl. anglisztika), utána 2 év alatt a tanári mesterszakon szerezhetted meg a tanári diplomát.

Az osztatlan azt jelenti, hogy egyből 5 éves, tanári végzettséget adó szakot végzel.

2015. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az idei pontokat még sehol, az előző évek pontjai pedig megtalálhatóak a felvi.hu-n.

Itt: [link]

2015. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!