Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány éves korig ingyenes az...

Hány éves korig ingyenes az OKJ? Válasz előtt olvassatok tovább kérlek.

Figyelt kérdés

Igen, használom a google-t, és meg is találtam a választ, de nem értem teljesen.


Itt a link:

[link]


Elmondom, mi a problémám: Októberi születésű vagyok, idén töltöm a 23-at. A fent linkelt szöveg alapján úgy értelmezem, ebben az esetben tavaly kezdhettem volna utoljára államilag támogatott OKJ képzést.


Viszont van a másik, évvesztes kikötés... Az általános iskolát 6 évesen kezdtem, de októberben töltöttem a 7-et. Azt nem értem, hogy a "hetedik életévében kezdte meg" arra vonatkozik, hogy már betöltöttem szeptemberben, vagy az az év amiben betöltöttem már eleve a 7. életév, függetlenül attól, melyik hónap?


Vagyis kezdhetek még szeptemberben államilag finanszírozott tanfolyamot?


Előre is köszönöm, ha valaki szánt rá egy kis időt és válaszol nekem!:)


2010. febr. 11. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
A hetedik életévében kezdte meg az a betöltött 7 évet jelenti. Tehát te még a 6. életévedben kezdted meg. Egyébként nem vagy év vesztes, mert év vesztes aki májusban született.
2010. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A sulit kell felhívnod mert mindenhol máshogyan van.

Ahol én tanulok ott abban az évben be kell fejeznem a sulit, mikor a 22-őt betöltöm. Ha nem sikerülne akkor estire és fizetősre raknak.

De vannak olyan sulik, ahol meg 22 éves korodig akármikor elkezdheted.

Szóval suli.

2010. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a sulit, vagy nézd meg a honlapján. A mi sulinkban pl. nincs korhatár az OKJs képzés ingyenességénél, csak az a kikötés, hogy első szakképesítés legyen.
2010. febr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 11. 22:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ELsőnek: Csak az lenne évvesztes aki másjusban született? Érdekes lenne, amúgy még a hónap sem stimmel, május 31. után születő emberkék az évvesztesek. Ekkora h*lyeséget is rég jelentett ki vki ekkora vehemenciával....
2010. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:) A helyzet közben megoldódott, köszönöm még egyszer. Igazatok volt, felhívtam a sulit, és bár a korhatárból kicsúsztam, állítólag államira így is lehet jelentkezni rendes felvételi eljárással (főiskola által indított képzés, gondolom nem vonatkozik bármilyen okj-re).
2010. febr. 13. 01:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy én mindig úgy tudtam, hogy évvesztes voltam, de teljesen elbizonytalanodtam...:) Úgy emlékszem +1 évet jártam oviba. Gondolom nem akkor kezdtem a ovit, amikor 1hónap híján 4 voltam, hanem amikor 1hónap híján 3. És akkor az 4 év addig, amíg 1hónap híján 7 voltam, és elkezdtem az általánost. Mondjuk ezt nem lenne nehéz kiderítenem.:) De így tűnik logikusnak.
2010. febr. 13. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!