Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácstalan vagyok azzal...

Tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy mit szeretnék tanulni középiskola után. Tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés
Jövőre befejezem a középsulit és nem tudom eldönteni, hogy aztán mihez kezdjek majd magammal. Legjobban az irodalmat és a nyelvtant szeretem, illetve az angol nyelvet. Még a történelem is elmegy. Gondolkodtam a Szegedi Tudományegyetemen, azon belül is az angol-magyar tanári szakon, de eléggé csendes természetű vagyok, illetve utálok sok ember elé kiállni és beszélni, szóval az lehet mégsem nekem való lenne. Aztán szóba jött még a sminkes, kozmetikus vagy valami hasonló, viszont az szerintem azok csak ilyen kiegészítőként lennének jó a rendes szakmám mellé. Helyileg szeretnék Szeged környékén maradni. Hobbijaim közé tartozik az írás (mindenféle történeteket szeretek írni, illetve régen blogoltam), olvasás.

2015. febr. 22. 08:58
 1/6 A kérdező kommentje:

* azok

Ja és: 17/L

2015. febr. 22. 09:00
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a felsőoktatásban gondolkozol, akkor olvasgasd felvi.hu-n a szakleírásokat. Ha valamelyik megtetszik, akkor rá tudsz guglizni a tanrendjére is.
2015. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Már rég tudni kéne legalább nagyvonalakban merre szeretnél indulni. Ha most nem tudod, 30 évesen sem fogod tudni mit akar az élet tőled. Íme így születik egy újabb minimálbérért dolgozó kényszerpályás..
2015. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, te aztán tudod biztatni szegényt... :/

Kérdező, szerintem nem vagy egyedül, sokan nem tudják még pontosan 11.-ben, hogy pontosan mit is akarnak majd tanulni/dolgozni a jövőben. Ez szerintem természetes. Ezzel együtt én azt gondolom, hogy biztos van valami elképzelésed hogy hogyan látod magad mondjuk 30 évesen. (talán csak még bele sem gondoltál ebbe, pedig biztosan van valami álmod/idealizált képed erről) mindenesetre én a helyedben mindenképp ezt követném, tehát, amit a legjobban szeretnél (ha ez a tanári pálya (ami ráadásul elég jónak számít mostanában), akkor azt, még akkor is ha most úgy érzed h nem a te asztalod!)


Remélem segítettem valamit... :)

2015. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. febr. 23. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyvtár szak?
2015. febr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!