Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy Középiskola...

Gimnázium vagy Középiskola Nagyon sok vitánk volt abból, hogy a gyerekünk melyikbe menjen. Én mindenképp a középiskolát támogatom, hogy legyen szakmája a gyereknek. Kíváncsi lennék kinek mi a véleménye ez üggyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A gimnázium is középiskola.
2014. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Középiskolába járok/jártam,én ha választhatnék újra mindenképp gimnáziumba mennék.Szakmám nincsen de úgy gondolom ha lenne sem érne annyit ,hogy 4 éven keresztül idiótákkal vegyem körbe magam.Egy idő után megváltoztatja az embert a környezete...
2014. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
A gimnázium semmit se ér, viszont tényleg ott valami értelmesebbek, de nem mindig.. Ha rendesen tanul ugyanolyan jol megirhatja az erettsegit, es lesz egy szakmaja legalabb.
2014. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Ha már nagyjából van elképzelése a gyereknek, hogy mi szeretne lenni, mivel akar felnőttként foglalkozni, stb, esetleg akkor lenne érdemes középiskolába küldeni, ahol elsajátíthatja a szakmát.

De ha még a gyerek se tudja, akkor szerintem jobb a gimnázium. Ott mindent tanul, nem pedig csak szakirányosan valamit. Gimiben az összes tantárgy ugyanolyan fontos, mindenből felkészítik, ezért később bármilyen irányba elmehet majd, sokkal jobb eséllyel veszik fel egyetemre is, és van plusz 4 éve eldönteni, hogy mi szeretne lenni, ha nagy lesz, nem kell most, 14 éves korában választania egy szakmát.

2014. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A középiskola alatt gondolom szakközépet értettél. Én nem engedném oda a gyerekemet. Járja ki a gimnáziumot, érettségizzen le rendesen. Ne vedd el tőle eleve a lehetőséget, hogy tovább tanuljon. (Szakközépből nehéz tovább menni.) Ha nem megy neki, vagy nem akarja, még mindig tanulhat majd szakmát.


(Bár hozzá kell tennem, lehet elfogult vagyok, mi a párommal mindketten egyetemet végeztünk, és mindig jó tanulók voltunk.)

2014. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereknek konkrét elképzelése van arról, hogy mi akar lenni csak akkor éri meg a szakközép, egyébként nem. Az megint más kérdés, hogy mennyire ad egy ilyen iskola szakmát... húgom közgazdasági szki-ba járt. Lenyomott ott öt évet, leérettségizett de szakmát csak akkor kapott volna, ha ott marad még egy évet. Hát szerintem ennek nincs sok értelme így.

A gimnáziumnak az az előnye, a szakközéppel szemben, hogy minden téren magas színvonalú oktatást biztosít, és egy erős gimnázium után bármilyen egyetemre viszonylag könnyű bekerülni. Továbbá egy normális gimnáziumban lényegesen kevesebb az idióta, mint egy szakközépben.

Megjegyzem, szerintem egy 14 éves gyerek azt azért már el tudja dönteni, hogy hol, milyen iskolán akar tanulni, továbbá jobban rálát az iskolák színvonalára, mint te szülőként, ezért érdemes ráhagyni a végső döntést, és maximum javaslatokat tenni neki, felvázolni, hogy szerinted minek mi az előnye és a hátránya.

2014. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Gimnáziumba általában értelmesebbek járnak,mindenből felkészít,nekem anno minden osztálytársamat felvették a kívánt egyetemre.Szakközép sem ad szakmát,ott kell maradni x időt,hogy kapj szakmát.
2014. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és a gimi,szakközép,szakmunkás mind középiskola.
2014. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
a gimnáziumban HA nem lesz jó tanuló 4 évet csak el pazarol utána mehet pénzes OKJ-re ,de ha szakközépbe megy lehet ott is nem jó tanuló de meg van a szakma+ érettségi de ha szakközépbe jó tanuló akkor onnan is mehet egyetem/ főiskolára és plusz pont a szakma (állítólag)...
2014. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző ez baromság. Én nem voltam jó tanuló gimiben. 3,7 volt a legjobb átlagom. Mindezek ellenére kitűnő érettségit írtam, és elsőre felvettek az orvosira.
2014. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!