Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell-e nekem ebből érettségiznem?

Kell-e nekem ebből érettségiznem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!2013 szept. 1-én kezdtem meg tanulmányaimat egy gimnáziumban.Most 10-es vagyok (,azaz 2017-ben fogok érettségizni). Jövőre fel kell vennünk 2 fakultációt amiből emelt óraszámban kell tanulnom az adott tantárgyat.De nekem kell-e TERMÉSZETTUDOMÁNYI tantárgyból érettségizni?(mert akkor kénytelen vagyok 1 fakultációnak azt is felvenni)

2015. febr. 22. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Ami kötelező: matematika, magyar nyelv (ez egyben nyelvtan és irodalom), történelem, idegen nyelv, és egy válaszotott tárgy, pl. biológia, földrajz, kémia, informatika, testnevelés akár.
2015. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem.De akkor nem kötelező ötödiknek CSAK természettudományi tantárgy, igaz?Mert 9kolencedik osztálytól tesi fakultációra járok és abból szívesen leérettségiznék.
2015. febr. 22. 10:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló nem igazán értette a kérdést. NEM kell természettudományi tárgyból érettségizned, viszont kötelezően vinned kell tovább egy általad választott természettudományi tantárgy utolsó két évének jegyét, ha felsőoktatásban akarsz majd tanulni. Ennek csak a felvételi pontszámokban van jelentősége. Ami kötelező érettségin: matek, magyar, választott nyelv, történelem és egy 5. általad választott bármilyen tárgy.
2015. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, gimnáziumban továbbra is teljesen szabadon választható az ötödik tárgy a tanult tárgyak közül.
2015. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan választhatod a testnevelést.
2015. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló nem értette, hogy tökéletesen értem a kérdést. Azt fejtettem ki, hogy ugyan kell egy 5. választott tárgy, de nem egyet soroltam fel, ami nem természettudományos. Legközelebb mindent szóról szóra leírok, hogy mindenki tisztán értse az egyértelműt. ;)
2015. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az "Igen." nem keltette ezt a benyomást bennem sem.
2015. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2015. febr. 22. 18:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 1. hozzászóló!


A kérdés arra irányult, bár elmondásod szerint értetted, hogy kifejezetten természettudományi tárgyból kell-e érettségiznie? Erre a válaszod az volt hogy "Igen", ami nem igaz. Ott már bajok vannak, ha a saját gondolataidat sem tudod értelmezni. Puszi

2015. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A másik tárgyad (fakt) melyik lenne?
2015. febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!