Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szőlész-boráasz mérnök vagy...

Szőlész-boráasz mérnök vagy környezetgazdálkodási agrármérnök?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyikkel lehet jobban elhelyezkedni Magyarországon?

Mind a két szakot a budapesti Corvinus egyetemen néztem.



2015. febr. 25. 10:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

*Szőlész-borász

Elnézést, elírtam a kérdésben.

2015. febr. 25. 10:41
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

1. A környezetgazdálkodási agrármérnök szakot a SZIE MKK-n, Gödöllőn javaslom.

2. A szőlész-borászt sehol. (Kivéve, ha a családotoké Tokajhegyalja, de akkor sem a Corvinuson. A PE Keszthelyi Georgikon kar jöhetne szóba.)

3. A Corvinus Budai Campuszán semmit, mert az egy botrányosan színvonaltalan műintézmény (a ún "Kertészeti Egyetem" maradványa, ami már fénykorában is vicc volt).

A Corvinus Pesti Campusza viszont jó egyetem, ha valaki közgazdász szeretne lenni.

2015. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos választ.

Akkor lehet még a sorrenden változtatok és első helyre teszem a k.agrármérnökit.

ÉS a debreceni egyetemen esetleg ez a szak? vagy az élemiszermérnöki?

2015. febr. 26. 21:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A Debreceni Egyetemen a környezetgazdálkodási agrármérnök jó.

(Az élelmiszer-mérnöki szak helyett viszont inkább a BME biomérnök képzésének az élelmiszeres szakirányát javasolnám, mert ott kaphatsz színvonalas képzést és láthatsz bele a modernebb dolgokba.)

2015. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyiket se.


A környezetes szakok nem jók.

Én is ilyenre járok. Az elmúlt egy hét alatt két mérnököknek (is) szóló állásbörzén is voltam és őszintén bevallom, sírtam is utána.

Harmadéves vagyok és úgy érzem, mindenről tanultunk egy icipicit de semmibe nem mentünk bele elég mélyen. Ez kb egy második gimnázium. Ha mesterszakra megyek, ott is ugyanez a szituáció. Az se specifikusabb.


Bármilyen környezetvédelmi állásra vegyészmérnök, biomérnök, vegyész, építőmérnök, energetikai mérnök kell, ők elvégezhetik a környezetvédelmi szakmérnöki képzést is, ami ad annyit, mint a környezetes szakok, az alapszakjukkal együtt pedig még sokkal többet.


Ha környezetes szakot akarsz mindenképp, akkor környezetmérnök szak, de ne várj tőle kb semmit, utána végezz el valami minőségirányítással kapcsolatos kiegészítő képzést/szakirányt/tárgyakat. Minőségirányításba sok ember kell.

2015. febr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

most már tényleg nem tudom, hogy mit csináljak. Beírtam 3 szakot, de mindegyik "használhatatlan". :(((

köszönöm a segítséget. :)

Az álmom hogy színésznő legyek, szóval amúgy is távol állnak tőlem ezek a szakok, de kell valamilyen diploma :/

2015. febr. 28. 08:11
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell valamilyen diploma.

Ez nem jó hozzáállás.

Engem is ez a felfogás "küldött" egy totál színvonaltalan büféegyetemen egy önmagában is értelmetlen szakra.

2015. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Valóban kell valamilyen diploma, mégha az egy látszólag értelmetlen büfészak is, ha nincs jobb. Mert csak a képzett ember képezhető tovább. Művelt, tanult, diplomás emberekre van szükség, mégha aztán nem is tanult szakmájukon belül maradnak.


Viszont az igaz, hogy célszerű olyan egyetemet és olyan szakot választani ami érdekli az embert és szívesen csinálja.

2015. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha esélytelen a színművészeti vagy hogy tényleg színész legyél, keress egy jó kétkezi szakmát. Lánynak tűnsz; nem akarsz fodrász, kozmetikus, műkörömépítő lenni? Ápoló? Ez utóbbi most hiányszakma is.


Nem az egyetemtől leszel művelt vagy jobb ember. Szélesebb látókörű főleg nem.


Ha pedig egy szakon megtetszik valami, de esélytelen, hogy azzal foglalkozz bármikor is, vagy főleg ha lelkiismeretesen tanulsz, kiteszed a lelked de mindent a feledés számára tanulsz, használni sose fogod, az még fájdalmas is... :(


Mai kori mánia ez az egyetem.

Ezzel csak azt érjük el, hogy lassan még általános irodai adminisztrációs munkára se fog előnynek számítani az egyetemi végzettség, mert a dögnehéz szakok kivételével mindenhol túlképzés van.

Ezer szőlés-borász mérnök, ezer szabad bölcsész, ezer andragógiát végzett és ezer környezetmérnök fog sorba állni egy számlákat dátum vagy sorszám alapján sorba rendezős munkára...


Én egyébként például jobban szeretem azokat, akik OKJ-t végeztek, mert legalább 50%-ban elfogadóbbak, kedvesebbek, nem nézik le a másikat lépten-nyomon mindenért.

2015. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A fodrász-kozmetikus-műkörömös szakma egy kicsit érdekelne is, de már Dunát lehetne velük rekeszteni :(

Az ápolónői pedig borzasztóan távol áll tőlem :(

2015. márc. 3. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!