Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van mérnöki diplomám,...

Ha van mérnöki diplomám, hogyan lehetek matektanár?

Figyelt kérdés

BSC Gépészmérnöki diplomám van, és most kezdem az MSC-t ugyanezen a szakon. Ugye mérnökként elég sok matekot tanultam kezdve az integrálástól a gráfelméleten át a differenciálegyenletekig.

Nos, ha én mérnöki munkám mellett szeretnék matektanár is lenni pl. középiskolában (vagy óraadó), akkor a végzettségem mellé elég valami pedagógiai tanfolyamot/szakot elvégeznem, vagy sorra végig kell járnom valamelyik egyetemen a matematika bsc-t majd msc-t?


Nagyon szeretem a matekot és mindig is járt a fejemben, hogy egyszer oktathassam is.


Válaszokat előre is köszönöm!



2015. febr. 27. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne reménykedj, ez két külön szakma. El kell végezned a teljes tanárszakot. Legjobb esetben néhány tantárgyat elfogadnak. Anélkül a korrepetálás, magántanítás lehetősége áll előtted.
2015. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Létezik olyan, hogy gépészmérnök-mérnöktanár mesterszak, az eddigi bolognai rendszerben gépész BSc-ről simán felvételizhettél oda. Ez talán egyszerűbb lenne, mert a matektanári szak valóban másik szakma.
2015. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
egyetemen is oktathatsz a kollégáknak
2015. febr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És most van még egy csavar a történetben; csak kétszakos tanár lehetsz. (Osztatlan tanárképzés) Bizonyos tárgyakat egyébként lehet, hogy el tudnál fogadtatni, de ezt én olyan 10% körülire tippelem.(mármint amennyit elfogadnának) Ja, és 6 éves a képzés... De kérdezz utána, hátha a kifutó rendszerben még lehet valamit ügyeskedni. Ha nem, akkor marad a magántanárság.
2015. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan villamosmérnök ismerősöm, akit Bsc után felvettek szakközépiskolába, óraadó oktatónak. Gondolom nem matektanár akarsz lenni, miért is akarnál, ha van egy gépészmérnöki diplomád. Szerintem helytől függően van rá esély, hogy óraadó oktató legyél. Ha pedig Phd-ben gondolkozol, akkor akár lehetsz egyetemen is tanársegéd és akkor lehet rád bíznák néhány csoport gyakorlati órájának megtartását.
2015. febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat! Az egyetem oktatás kevésbé érdekel, ezért gondoltam a középiskolára (valami gimnázium). Amit az utolsó mondott, olyasmire gondoltam, hogy kérdésbe beleírtam, hogy "óraadó". Tehát nem teljes állású tanár, hanem mérnökként dolgoznék, csak mellette matek órákat is tartanék valahol. De gondolom ehhez sem elég a mérnöki diploma, ezért kérdeztem, hogy valami pedagógia valami kell-e hozzá.

De a válaszok többsége azt sugallja, hogy ezt nem lehet megoldani, mert még 6-7 évet nem fogok matekszakra járni. :)

2015. febr. 28. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
miért lettem lepontozva? ha eljut a PHD-ig akkor taníthat...
2015. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem én pontoztalak le, viszont attól, hogy eljut a PhD-ig, még nem feltétlen taníthat egyetemen. Ez nem ettől függ első sorban. Sok oktatót felvesznek PhD nélkül is, megtartani egy-két gyakorlatot, ha ért a szakterületéhez, de ha nincs ismerősöd a tanszéken és nem is vagy túl penge, "csak" egy PhD-d van, attól még nem fognak felvenni.
2015. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki részmunkaidőben végez egy adott munkát, nem jelenti azt, hogy mentesül az adott munkakör betöltéséül szabott feltételektől.
2015. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"mérnökként elég sok matekot tanultam".

:)

Mihez képest? Szerintem keveset. Kb. semennyit. Ismerem a gépész matekot, elég sovány az anyag. Persze lehet, hogy te mellette tanultál még matekot önszorgalomból, de azt nem tudom, hogy mit és mennyit. Lehet, hogy jó tanár lennél, de a mérnöki diploma nem "mindenes" diploma. Tudod mennyi matekot tanul egy tanár? Legalább 150 kreditnyit. És ez csak a "tiszta" matek. Te mennyit tanultál? Tanultál pl. 4 félév analízist?

Matekon nem ritka, hogy a mérnököket cikizik a tanárok órán, hogy milyen "jó" matekosok. :)

Olykor mesélnek szép történeteket, hogy mi történik, amikor egy mérnök "kimerészkedik" a matek felé. :)

Ezt nem cikizésként írom, csak éppen a matematikusok nem hiszik, hogy ők mérnökök is.

2015. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!