Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jó úton haladok?...

Szerintetek jó úton haladok? Mit kellene másképp csinálni, hogy jó állást szerezhessek?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. 4 évig jártam egy informatika szakra, de nem igazán vettem akkoriban komolyan, így a sok csúszás miatt otthagytam a szakot. Átmentem egy gazdasági szakra, ahol közgazdászként végeztem 2 éve. Mivel ebben a szakmában nagyon alacsonyak a fizetések, inkább kimentem külföldre, hogy nyelvet tanuljak és pénzt gyűjtsek, 2 éve kint dolgozom egy elég alacsony beosztásban.

Idővel valahogy betekintést kaptam a webfejlesztésbe és megtetszett. Elkezdtem tanulni ezt úgy 1,5-2 éve, azóta van több saját weboldalam, szeretnék webfejlesztőként elhelyezkedni. Még bőven van mit tanulnom, sajnos a munka mellett lassan megy a tanulás. A gond viszont ott kezdődik, hogy hiába tanulok, gyakorlok már lassan 2 éve, nemrég elkezdtem beadogatni a jelentkezésem külföldön, ahol dolgozom, de kb. szóba sem állnak velem a cégek, még egy interjúra sem hívtak be több tíz jelentkezés közül. 1-2 fejvadász már írt nekem álláskereső portálokon (külföldön ez bevett szokás), de az önéletrajzom elküldése után nem igazán érdekeltem őket. Pedig az adott ország nyelvét folyékonyan beszélem, igaz, az angol nem megy annyira.

A sok kudarc után eldöntöttem, hogy visszamegyek az egyetemre, és elvégzek egy felsőfokú szakképzést, ami 2 éves, és kb. 30 kredit kell még hozzá nekem, hátha végzettséggel jobbak lennének az esélyeim. De nem tudom, ennek van-e értelme.

A másik tervem, hogy elkezdek más programozási nyelveket tanulni, pl Java-t, ami a szoftverfejlesztésben is jól jöhet, hátha szoftverfejlesztőként könnyebb lenne (Java fejlesztőnél is sokszor kérik a webfejlesztős tudást). De ez is sok időt vesz igénybe. Közben angolul is kellene tanulnom, lassan pedig már 30 éves leszek (kezdőként).

Szerintetek hogy lenne érdemes csinálnom a dolgokat, hogy lehet ebből még normális karrier? Sajnos a külföldi kintlétem miatt érdemesebb lenne eleve ott kezdenem gyakornokként, nem szeretnék több 100 km-re, Magyarországra költözni (Budapestre).

Egyszóval hogy legyek sikeres ezen a területen?


2015. márc. 1. 11:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!