Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keresztfeleves kepzesrol mi a...

Keresztfeleves kepzesrol mi a velemenyetek/tapasztalatotok? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Ismerkedem az orszag kozoktatasaval es annak rendszerevel.

Nem sikerult a kulfoldi papirjaim leforditani idoben februarig, es aztmondtak a nyari potfelveteli helyett probaljak meg keresztfelevesre jelentkezni egyetemre mert ugy meg van eselyem hogy felvesznek tamogatottra.

Msc-re akartam de kulonbozeti vizsgakat kell ugy letennem tudtommal.

Igen, utanaolvashatnak, de egyenlore mig agygorcsot nem kapok a bonyolult magyar fogalmazastol gondoltam kerek itt segitseget, hogy mi igaz es milyen lehetosegek vannak.



2015. márc. 3. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az elmúlt pár évben voltak drasztikus változások a felsőoktatásban itthon, és egyáltalán nem lehetett kiszámíthatónak nevezni a dolgot, szóval az előre tervezés nem mindig működött tökéletesen. Talán mostanra kezdenek csitulni a dolgok.

Hogy jövő februárban milyen képzések fognak indulni, azt szerintem senki nem tudja neked megmondani, még az illetékesek sem, akiknek az a feladata, hogy a szakokat indítsák, keretszámokat (felvehető emberek számát) meghatározzák. Mindenesetre az előző évek adataiból ki tudsz indulni.

Nézd meg az idén februárra kiadott felsőoktatási felvételi tájékoztatót, és abban nézegesd a meghirdetett szakokat. Jó esetben nagyjából ugyanazok fogják meghirdetni jövőre is, de hivatalos majd csak idén ősszel lesz. Az pedig, hogy egy meghirdetett szak el is indul, megint kérdéses. De erre is tudsz nagyjából következtetni, ha a felvi.hu-n megnézed, milyen szakok indultak el.

Az mindenesetre elmondható, hogy alapképzésben sokkal-sokkal kevesebb szakot hirdetnek meg keresztféléven, mint a szeptemberben indulók között. Főleg nappali tagozaton. Mesterképzésnél ez már bővebb, hiszen sok alapképzés páratlan számú félévig tart, és hogy tudják rögtön folytatni a hallgatók a tanulmányokat, a mesterképzést februárban indítják.

2015. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fő kérdésedre válaszolva pedig: a tananyag tekintetében nincs különbség egy keresztféléves képzés és egy sima között. Csak ugye tavasszal, nyár elején érettségiznek a diákok, és a frissen végzettek ezért szeptemberben kezdik a tanulmányokat. Ennek megfelelően a szakokat is szeptemberi indulással tervezik nagyrészt. Egyszerűen túl kevés ember szeretne februárban egyetemet kezdeni ahhoz, hogy akkor is indítsanak szakokat. Sokszor pedig oktatásszervezésileg sem megoldható, hiszen nincs elég hely, terem, oktató még egy adag hallgató oktatásához. Ezért van, hogy sokszor a keresztfélévesek között levelező szakok vannak többségben, hiszen ott kevesebb a kontaktóra.
2015. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ertem.

Es itt ugye jelentkezes utan kell letenni kulonbozeti vizsgakat? Ahogy beadtam a papirjaim a szakra, mivel az a szak amire mennek eleg tavol all az ezelott megszerzett diplomamtol.

2015. márc. 4. 06:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden MSc szakra meg van határozva, hogy milyen teljesített tárgyakkal kell rendelkezned, hogy felvehessenek. Általában úgy van, hogy ezek közül a tárgyak közül 30 kreditnek meg kell lennie, hogy felvehessenek egyáltalán, és 60-nak kell lennie, hogy el is végezhesd a szakot. Ha megvan a 60 már felvételinél, akkor minden rendben. Ha nincs meg, akkor teljesítened kell a képzés első 2 féléve alatt a maradékot, hogy meglegyen a 60. Ez nem számít bele az MSc-s tárgyaidba, szerintem talán még jegyet sem kapsz rá, kreditet sem, ez csak kritériumfeltétel. Hogy mik ezek a tárgyak, azt az adott egyetem honlapján tudod megnézni szakokra lebontva.
2015. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!